Serie A1: Paleta rezultatów zespołów Polaków, Bartman kontuzjowany

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Trzynasta kolejka nie okazała się zbyt szczęśliwa dla Polaków i ich zespołów. Triumfował jedynie Łukasza Żygadło i jego Itas, ale w pojedynku z ostatnią drużyną w tabeli innego wyniku nie można się było spodziewać. Zwyciężyła też Prisma Taranto, ale podczas meczu kontuzji nabawił się polski przyjmujący, Zbigniew Bartman. Bez punktów pozostała za to Lube Banca Macerata Sebastiana Świderskiego.

W tym artykule dowiesz się o:

Itas Diatec Trentino do Abruzji wybrał się chyba w celach turystycznych. Podopieczni Radostina Stojczewa bez najmniejszych problemów i bez straty seta pokonali Aran Cucine Abruzzo Pineto, w przeciagu 59 minut umacniając się na czele tabeli. MVP tego spotkania wybrany został Francesco Corsini. Podobnie jak w pierwszej fazie rozgrywek, także i teraz trener Itasu w ostatnich kolejkach na rozegraniu stawia na Łukasza Żygadłę. Polak spędził na boisku całe spotkanie, pewnie układając grę swojego zespołu. Zapisał też na swoim koncie 2 punkty, oba zdobyte bezpośrednio z zagrywki.

Trzynasta kolejka rundy rewanżowej nie była za to tak udana dla Prismy Taranto Zbigniewa Bartmana, a najmniej dla samego Polaka. Co prawda, jego zespół wygrał z przedostatnim Esse-ti Carilo Loreto, ale dopiero po tie-breaku. Podopieczni Roberto Serniottiego stoczyli ciężki bój z rywalami, zwłaszcza w środkowych partiach. W pierwszej i ostatniej spisywali się bowiem dość dobrze - szybko wypracowali sobie przewagę, którą utrzymywali do ich końca. Jednakże polski przyjmujący okupił to zwycięstwo kontuzją. Już na początku trzeciej partii, opadając na parkiet po akcji, skręcił lewą kostkę. W rozegranych setach zdążył zdobyć 5 punktów: cztery w ataku przy skuteczności 29 proc. i jeden bezpośrednio z zagrywki. Pozytywnie przyjął 54 proc. piłek, a 23 proc. - perfekcyjnie.

Najbardziej pechowa 13. kolejka okazała się dla Lube Banca Marche Maceraty. Pojedynek z wiceliderem, Bre Bancą Lannutti Cuneo, to dla podopiecznych Ferdinando De Giorgiego pierwszy z dwóch kolejnych meczów wyjazdowych. I ta podróż nie zaczęła się dla nich najlepiej. Po wygranej odsłonie inaugurującej spotkanie i wyrównanej drugiej, zabrakło sił na kolejne partie, w których wyraźnie ulegli. Sebastian Świderski rozegrał trzy sety - nie pojawił się na parkiecie jedynie w pierwszym (w kolejnych zastąpił w szóstce Alberto Cisollę). Zdobył 8 punktów: siedem z ataku przy 44-proc. skuteczności, a jeden dołożył zagrywką. Pozytywnie przyjął 58 proc. serwisów rywali, a perfekcyjnie - 42 proc.

Wyniki 13. kolejki rundy rewanżowej:

Tonno Callipo Vibo Valentia - Trenkwalder Modena 2:3 (25:22, 22:25, 20:25, 25:21, 12:15)

Esse-ti Carilo Loreto - Prisma Taranto 2:3 (25:19, 22:25, 27:29, 25:22, 6:15)

RPA-LuigiBacchi.it Perugia - CoprAtlantide Piacenza 3:0 (26:24, 25:18, 25:19)

Bre Banca Lannutti Cuneo - Lube Banca Marche Macerata 3:1 (23:25, 25:23, 25:17, 25:19)

Aran Cucine Abruzzo Pineto - Itas Diatec Trentino 0:3 (14:25, 18:25, 14:25)

Acqua Paradiso Monza - Sisley Treviso 3:2 (23:25, 24:26, 30:28, 25:22, 15:13)

Yoga Forlì - Marmi Lanza Verona 0:3 (21:25, 24:26, 22:25)

Pauzuje: Andreoli Latina