Ligue A: Play-off bez Paris Volley

Paris Volley nie zagra w tegorocznych play-off. Po porażce z Cannes stołeczny klub znalazł się poza ósemką ekip, które powalczą o najwyższe laury.

Wojciech Lehmann

W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego Paris Volley, którego barw broni Marcel Gromadowski przegrało w trzech setach z naszpikowanym gwiazdami reprezentacji Francji AS Cannes. W całym meczu to gospodarze z Cannes dyktowali warunki na parkiecie. Tylko w pierwszej odsłonie kibice zgromadzeni w hali Palais des Victoires obserwowali wyrównany pojedynek. Set ten zakończył się wynikiem 26:24. W kolejnych dwóch odsłonach gracze z Paryża nie umieli już dotrzymać kroku swym przeciwnikom notując kolejne dwa przegrane sety, oba w stosunku 25:22.

Marcel Gromadowski w tym spotkaniu potwierdził po raz kolejny, że w tym sezonie był jedynym siatkarzem Paris Volley, który utrzymywał dobry poziom przez cały sezon. Tym razem Polak zdobył 20 punktów, z czego 19 w ataku przy 63 proc. skuteczności. Do znudzenia powtarza się sytuacja, w której Gromadowski nie dostaje wsparcia ze strony swoich partnerów z drużyny. W szeregach zwycięzców natomiast bardzo dobry mecz zaliczyli Marien Moreau oraz Ludovic Castard, którzy dla swojej drużyny zdobyli kolejno 16 oraz 12 punktów.

To koniec rywalizacji w lidze dla graczy Paris Volley. Zespół ten zanotował najgorszy sezon od ponad dziesięciu lat, w ciągu których brylował na krajowych parkietach oraz bił się o jak najlepsze pozycje w europejskich pucharach.

AS Cannes - Paris Volley 3:0 (26:24, 25:22, 25:22)

Cannes - Kruyner 2, Moreau 16, Castard 12, le Roux 8, Tuia 6, Hardy-Dessources 8 oraz Ragondet (libero), Rivera, Feughouo 2

Paris - Bazin 2, Gromadowski 20, Fischer 6, Bleuze 4, Novak 8, Smrcka 6 oraz Skorc (libero), van der Veen.