Serie A2: Michał Kubiak w ćwierćfinale

Pallavolo Padova Michała Kubiaka bez porażki awansowała do ćwierćfinałów Serie A2. W drugim spotkaniu z Città di Castello Pallavolo wygrała 3:1 i w niedzielę to ona zmierzy się z liderem po fazie zasadniczej.

Anna Dmochowska

Tylko w drugim secie ekipa z Padwy dała gospodarzom wyjść na znaczne prowadzenie, które ci skrzętnie wykorzystali. Jeszcze na początku trzeciej partii Città di Castello Pallavolo próbowała przechylić szale zwycięstwa na swoją korzyść i wydłużyć rywalizację, jednak szybko dominację z pierwszej odsłony odzyskali siatkarze pod wodzą trenera Paolo Montagnaniego. I doprowadzili tę konfrontację do końca, wygrywając ją 3:1. Najskuteczniej w spotkaniu punktował zawodnik gospodarzy, Enzo Di Manno (20), a najlepszym w szeregach Pallavolo Padovy okazał się Juan Carlos Barcala (19). Polski przyjmujący, Michał Kubiak, w tym pojedynku pojawił się jedynie na zmianę w drugim secie i zdobył 2 punkty, oba atakiem przy 67-proc. skuteczności.

W ćwierćfinale na Pallavolo Padovę czeka lider po fazie zasadniczej, BCC-NEP Castellana Grotte, z którym zespół Polaka po raz pierwszy zmierzy się w niedzielę 18 kwietnia. Rywalizacja w drugiej parze walczącej o awans do 1/4 finału Serie A2 nadal trwa - w ostatnim meczu Edilesse Cavriago wygrało 3:1, wyrównując tym samym stan rywalizacji z Marcegaglią Ravenna. Trzeci, decydujący pojedynek odbędzie się w najbliższy czwartek.

Città di Castello Pallavolo - Pallavolo Padova 1:3 (21:25, 25:22, 19:25, 16:25)

Città di Castello: Stoyanov (10), Orduna (1), Bortolozzo (5,) Rosalba (9), Braga (8), Di Manno (20), Romiti (libero) oraz Marino (1), Marini, Ceccarelli, Foni.

Padova: Tiberti (2), Cricca (10), Koshikawa (15), Polidori (8), Barcala (19), De Marchi (13), Garghella (libero) oraz Kubiak (2), Maniero, Gottardo, Busi, Zingaro.