Ruben Acosta podał się do dymisji?

Zdjęcie okładkowe artykułu: Taras Chtiej w 2011 roku zdobył złoty medal Ligi Światowej
Taras Chtiej w 2011 roku zdobył złoty medal Ligi Światowej
zdjęcie autora artykułu

Rosyjskie media podały dziś sensacyjną wiadomość, jakoby Prezydent Międzynarodowej Federacji Siatkówki, dr. Ruben Acosta podał się do dymisji. Jego następca ma zostać wybrany na Światowym Kongresie w Dubaju. Do tego czasu funkcję Prezydenta FIVB miałby pełnić Chińczyk, Jizhong Wei. Bliski współpracownik Acosty, Aleksandr Boricic zdementował jednak rewelacje rosyjskiej prasy, twierdząc, że nie ma w nich odrobiny prawdy.

W tym artykule dowiesz się o:

Ruben Hernandez Acosta pełni funkcję Prezydenta FIVB nieprzerwanie od 1984 roku. Jest pomysłodawcą wielu innowacji w siatkówce. Jednym z najgłośniejszych przedsięwzięć Acosty było stworzenie rozgrywek Ligi Światowej, które wystartowały w 1990 roku i od tego czasu cieszą się niezmienną popularnością. Ostatnia decyzja meksykańskiego Prezydenta FIVB dotyczy limitu obcokrajowców. Została podana do dyskusji w ramach kontynentalnych federacji w marcu tego roku, a 12. maja ustalono ostateczną wersję nowych regulacji, które mają wejść w życie od sezonu 2010/2011. Wcześniej będą oficjalnie zatwierdzone na Światowym Kongresie w Dubaju (16-17 czerwca 2008).

Podczas kongresu w Dubaju miałby też zostać wybrany następca Rubena Acosty. Do tego czasu obowiązki Prezydenta FIVB, według rosyjskiej prasy, ma pełnić aktualny Wiceprezydent federacji, Chińczyk Jizhong Wei. Na razie jednak FIVB milczy na temat ewentualnej dymisji swojego szefa, a bliski współpracownik Acosty, pełniący również funkcję Wiceprezydenta FIVB, Serb Aleksandr Boricic dementuje rosyjskie rewelacje.

Źródło artykułu:
Komentarze (0)