Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Agata Mróz patronką gimnazjum

Agata Mróz została patronką Publicznego Gimnazjum w Średniem Dużem. Uroczystości nadania patrona wraz z poświęceniem sztandaru ufundowanego przez radę rodziców odbyły 11 czerwca w kościele p.w. Św. Jana Chrzciciela w Stawie Noakowskim. Poprzedzone one zostały Mszą Świętą w której udział wzięli min. przedstawiciele lokalnych władz, Kościoła, ościennych szkół oraz PZPS. Po zakończeniu natomiast uczestnicy przeszli pod szkołę gdzie odsłonięto tablicę upamiętniającą wybitną siatkarkę.

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski

"Chcąc przekazać następnym pokoleniom jak najlepsze dziedzictwo, Publiczne Gimnazjum w Średniem Dużem postanowiło przyjąć imię wspaniałej sportsmenki i Wielkiego Człowieka – Agaty Mróz". Tymi słowami dyrekcja szkoły uzasadniła wybór zmarłej siatkarki na patronkę szkoły.

Wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Andrzej Golaszewski natomiast nie ukrywał, że to wydarzenie, to wielki zaszczyt dla polskiej całego siatkarskiego środowiska, które tak bardzo jednoczyło się wcześniej ze zmagającą się z chorobą siatkarką. - Jesteśmy zaszczyceni, że wybrali Państwo właśnie Agatę Olszewską Mróz na patronkę swojej szkoły. Dla wielu młodych siatkarek walcząc na boisku była wzorem do naśladowania – zawsze waleczna, szanująca przeciwnika oraz zasady fair play, dla nas wszystkich stała się wzorem walki z ciężką chorobą, wzorem kobiety, która wybrała życie swojej córki nie zważając na samą siebie. Stała się dla nas wzorem kobiety, która do ostatnich chwil swojego życia walczyła o lepsze jutro innych chorych na białaczkę. To dzięki niej problem ludzi chorych poruszył serca tak wielu – powiedział wiceprezes PZPS Andrzej Gołaszewski.

Publiczne Gimnazjum w Średniem Dużym jest drugą szkołą obok Gimnazjum nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Tychach, któremu patronować będzie Agata Mróz.

Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
pzps.pl
Komentarze (1)
 • bodo Zgłoś komentarz
  szkoda tylko, że zadna kolezanka nie zaszczyciła swoją obecnością tej uroczystości. Ale cóż pamięć ludzka jest niestety króciutka
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×