Marco Bonitta: To były dwa różne mecze - wypowiedzi po spotkaniu z Tajlandią

Polska po wspaniałym meczu wygrała z Tajlandią 3:1, w spotkaniu piątej kolejki, odbywającego się w Tokio, turnieju eliminacyjnego do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Dzięki temu zwycięstwu biało - czerwone znacznie przybliżyły się do Igrzysk. Oto co po spotkaniu powiedzieli trenerzy i zawodniczki obu zespołów.

Przemysław Jastrzębski

Marco Bonitta (trener polskiej reprezentacji): Zagraliśmy dzisiaj dwa różne mecze. W pierwszym i czwartym secie nie graliśmy dobrze, ale za to w drugim i trzecim szło nam o wiele lepiej. Chciałbym pogratulować drużynie Tajlandii za pierwszy i czwarty set, ponieważ prezentowała się w nich bardzo dobrze. Trudno było sprostać tej drużynie ze względu na jej dynamiczną grę i bardzo szybki atak. Jesteśmy bardzo szczęśliwi ze zwycięstwa, ale także niezadowoleni ze sposobu, w jaki je osiągnęliśmy.

Nataphon Srisamutnak (trener reprezentacji Tajlandii): W pierwszym i czwartym secie zagraliśmy bardzo dobrze, tak jak planowaliśmy. Natomiast w drugim i trzecim secie to Polki zagrały świetnie i były nie do pobicia. Przyjęcie w naszym zespole nie było dobre z powodu silnej zagrywki Polek, z którą mieliśmy sporo problemów.

Katarzyna Skorupa (rozgrywająca reprezentacji Polski): To z pewnością był trudniejszy mecz niż ten, który zagrałyśmy z Koreą. Nie prezentowaliśmy się za dobrze w pierwszym secie, ale za to w drugim secie szło nam coraz lepiej.

Nootsara Tomkom (kapitan reprezentacji Tajlandii): Zagrałyśmy dzisiaj bardzo dobrze. Byłyśmy bardzo blisko wygrania czwartego seta. Dałyśmy z siebie wszystko w tym meczu. Jutro gramy z Japonią, która będzie miała mnóstwo swoich kibiców w hali. Mimo to nie tracimy naszego ducha walki. Będziemy starały się dać z siebie wszystko.