Bułgarzy pokonali w sparingu reprezentantów Italii

W środę mecz towarzyski rozegrali między sobą Bułgarzy oraz Włosi. W Mesynie lepsi okazali się goście, którzy pokonali reprezentantów Italii 3:2. Najlepszy w szeregach zwycięzców był Nikołaj Nikołow, zdobywca 14 oczek.

Już pierwsze dwie odsłony pokazały siłę Bułgarów, którzy wyszli na prowadzenie 2:0. Później jednak ich gra się nieco podłamała - dość pechowo przegrali trzeciego seta, czego pokłosiem była również porażka w partii numer cztery. Jednak w piątym secie zdołali już przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

W sparingu wystąpiło wielu graczy. Najskuteczniejsi w szeregach Bułgarów byli Nikołaj Nikołow (14 punktów, 82 proc. skuteczności w ataku) oraz Vlado Nikołow (13 punktów, efektywność równa 50 proc.). Z kolei w teamie Andrei Anastasiego najlepiej spisał się Michał Łasko, który zapisał na swoim koncie 13 oczek.

Włochy - Bułgaria 2:3 (22:25, 22:25, 25:23, 25:18, 11:15)

Bułgaria: Ananiew, Yosifow, Nikolow V., Aleksiew, Nikolow N., Żekow, Ivanow (libero) oraz Cwetanow, Gotsew, Bratojew, Salparow (libero), Sokolow, Mitew.

Włochy: Vermiglio, Savani, Buti, Fei, Parodi, Sala, Marra (libero) oraz Mastrangelo, Łasko, Maruotti, Travica, Birarelli, Cernić, Zajcew.