Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Kto według Daniela Castellaniego jest faworytem mistrzostw świata?

Już niewiele czasu pozostało do inauguracji mistrzostw świata we Włoszech. Wszyscy powoli rozpoczynają dyskusję na temat tego, kto może sięgnąć po złoto, która drużyna pokusi się o sprawienie niespodzianki oraz który team trafi do grona wielkich przegranych. Castellani, Zorzi i Rezende mają już swoje typy!
Paulina Reczkowska
Paulina Reczkowska

Andrea Zorzi, były zawodnik reprezentacji Włoch, nie zaskakuje swoim typowaniem, upatrując jako faworyta team Canarinhos. Zaraz potem w gronie pewniaków do odnotowania dobrych wyników podczas mistrzostw świata widzi Rosjan, Bułgarów i Kubańczyków. Dopiero tuż za nimi dostrzega reprezentację Polski. - Daniel Castellani ma w swojej drużynie kilku graczy światowego formatu, podobnie jest też w kadrze Serbii, USA oraz Francji - argumentuje. - Możliwe, że Argentyna oraz Niemcy będą outsiderami turnieju - dodaje Zorzi. Przyznaje także, że nie wie na co stać reprezentację Włoch, bowiem bycie gospodarzem niesie za sobą wiele zalet, jak i wad, wśród których można wymienić między innymi nadmierną presję.

Trener reprezentacji Polski, Daniel Castellani także docenia Brazylijczyków, chwaląc jednak równocześnie reprezentację Sbornej. - Brazylia i Rosja są aktualnie nieznacznie nad pozostałymi drużynami. Jednakże to będą z pewnością mistrzostwa, podczas których dojdzie do jakichś niespodzianek. Możemy spodziewać się wyrównanej rywalizacji - twierdzi szkoleniowiec biało-czerwonych. - Według mnie Niemcy mogą okazać się niespodzianką turnieju - dodaje, mając z pewnością w pamięci trzy porażki Polaków z Niemcami podczas tegorocznych zmagań w Lidze Światowej.

- W moim mniemaniu w gronie najlepszych drużyn są Rosjanie, Polacy, Włosi, Bułgarzy, Amerykanie, Serbowie, Kubańczycy i Brazylijczycy - uważa z kolei trener wciąż aktualnych mistrzów świata, Bernardo Rezende. Czy jego drużyna obroni tytuł? Niebawem o tym się przekonamy. Start mistrzostw świata już 25 września!

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna / fivb.org / volleyball-verband.de

Komentarze (4):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×