Piecobiogaz Murowana Goślina pogromcą faworytów - po pierwszym dniu turnieju w Legionowie

Drużyna Piecobiogazu Murowana Goślina w pierwszym rywalizacji o Puchar Prezydenta miasta Legionowo odniosła dwa zwycięstwa. Obie wygrane są równie cenne bowiem w pokonanym polu podopieczne trenera Jacka Skroka pozostawiły Stal Mielec - zespół z Plus Ligi Kobiet, oraz drugoligowy dream team Legionowię Legionowo. Obie ekipy siatkarki z Wielkopolski odprawiły w czterech setach.

Jacek Pawłowski

Siatkarki Piecobiogazu Murowana Goślina prowadza w rywalizacji po pierwszym dniu turnieju o Puchar Prezydenta miasta Legionowo. Podopieczne trenera Jacka Skroka na swoim koncie mają dwa zwycięstwa w rywalizacji z zespołami, które przed rozpoczęciem turnieju stawiane były w gronie faworytów. W pierwszym meczu drużyna z Wielkopolski pokonała ekipę Stali Mielec. Jak przyznała po wygranym pojedynku Katarzyna Walawander jej zespół był w tej potyczce zdecydowanie lepszy. - Trzeba pamiętać, że obie ekipy są na innym etapie przygotowań. Sezon w ekstraklasie zaczyna się przecież dużo później. Z tego co wiem, dziewczyny z Mielca sporo czasu spędzają w terenie i na siłowni. I to było dzisiaj widać. Jeśli chodzi o naszą grę to wygląda ona coraz lepiej. Może dlatego, że łapiemy więcej świeżości. Oczywiście, nie uniknęłyśmy błędów, ale ogólnie wypadłyśmy nieźle - przyznała po spotkaniu siatkarka beniaminka tegorocznych rozgrywek pierwszej ligi.

Podopieczne trenera Skroka zwycięskie okazały się także w drugim meczu dnia. Tym razem wyższość rywalek musiały uznać gospodynie turnieju zespół Legionovii Legionowo. Wygrana ekipy z Wielkopolski była tym bardziej cenna bowiem podopieczne trenera Wojciecha Lalka triumfowały w sesji porannej w starciu z ekipą AZS Białystok. To co wystarczyło na ekipę z Podlasia okazało się niewystarczające na zespół z Murowanej Gośliny. Drużyna Piecobiogazu po raz kolejny zwyciężyła 3:1 potwierdzając nie tylko wysokie aspiracje na turnieju, ale także w nadchodzących rozgrywkach na zapleczu Plus Ligi Kobiet. -Wyniki na pewno cieszą. Zwłaszcza, że zaczynamy mecz jedną szóstką, a kończymy inną - mówił po spotkaniu trener Jacek Skrok. - W trzecim secie meczu z Legionowią dziewczyny się rozluźniły, popełniliśmy sporo błędów i stąd nasza porażka do 14. Cieszy jednak to, że potrafiliśmy szybko na nią odpowiedzieć. Czwarty set był już zdecydowanie lepszy w naszym wykonaniu i to my wygraliśmy tę partię do 14 - przyznał po spotkaniu szkoleniowiec ekipy z Wielkopolski.

Po pierwszym dniu rywalizacji trener zespołu z Murowanej Gośliny ma powody do zadowolenia. Jego podopieczne mają na koncie dwie wygrane z trudnymi rywalami. To potwierdza, ze zespół jest dobrze przygotowany do rozgrywek pierwszoligowych. Prawdziwą wartość drużyny pokażą jednak sobotnie pojedynki z AZS Białystok, oraz PTPS Piła. - To mocni rywale, ale jeśli zagramy tak jak w czwartym secie spotkania z Legionovią, to nie jesteśmy w rywalizacji z tymi drużynami bez szans. Jesteśmy dwa tygodnie przed ligą więc nasza forma musi iść w górę. Mam tylko nadzieję, że to nie uśpi dziewczyn, a wręcz przeciwnie zmobilizuje do jeszcze lepszej gry. W zespole jest zresztą spora rywalizacja o miejsce w wyjściowej szóste - powiedział po pierwszym dniu rywalizacji trener Skrok.

Wyniki pierwszego dnia rywalizacji o Puchar Prezydenta miasta Legionowo:

Stal Mielec - KS Piecobiogaz Murowana Goślina 1:3 (19:25, 25:19, 20:25, 24:26)

LTS Legionovia - AZS Białystok 3:2 (30:28, 26:28, 19:25, 25:19, 15:12)

Legionovia Legionowo - KS Piecobiogaz Murowana Goslina 1:3 (22:25, 22:25, 25:14, 14:25)