Towarzysko w Żukowie

W piątek w Żukowie rozpoczął się dwudniowy turniej zorganizowany z okazji Pomorskiego Festiwalu Sportu. Drużyny z I ligi: Gedania Żukowo, Chemik Police, Sparta Warszawa oraz beniaminek Plus Ligi kobiet TPS Rumia walczą o Puchar Burmistrza Żukowa.

Karolina Biesik

Pierwszy mecz turnieju rozegrały gospodynie i siatkarki ze stolicy. Gedania wygrała 3:0

W drugim meczu doszło do sporej niespodzianki. TPS Rumia, mający w składzie dwie wicemistrzynie Polski z ubiegłego sezonu przegrał z ambitnie grającymi zawodniczkami z Polic.
Pierwszy set nie zapowiadał późniejszych problemów wyżej notowanej drużyny. TPS wygrał pewnie do 21. Drugą i trzecią partię zwycięstwem zakończyły Policzanki. W czwartym secie zarysowała się wyraźna przewaga zespołu z Plus Ligi. Jednak w tie-breaku niespodziewanie to właśnie drużyna z Polic zachowała więcej sił i ochoty do gry. Ostatecznie Rumia przegrała z Chemikiem 2:3 (21,-23,-20,15,-8).