Pamapol Wielton wygrywa pierwszy sparing po letniej przerwie

Pamapol Wielton Wieluń wygrał pierwszy sparing po wakacyjnej przerwie. Wielunianie rozprawili się z drugoligowym Czarni Wirex Rząśnia... 4:0. W ekipie trenera Dariusza Marszałka zagrali nowo pozyskani Ukraińcy oraz Białorusin.

Paweł Sala
Paweł Sala

Obie drużyny umówiły się na rozegranie czterech setów. Tylko w pierwszym z nich rywale z II-ligowej Rząśni dotrzymywali kroku wielunianom. Przegrali tylko dwoma punktami 23:25. Kolejne partie to już wyraźna dominacja Pamapolu Wielton. Bardzo dobre zawody zagrał reprezentant Białorusi Serhij Antanowicz. Trener Pamapolu Dariusz Marszałek rotował przez całe spotkanie składem. W ten sposób każdy set jego ekipa rozpoczynała inną szóstką. Na boisku wystąpiło aż trzech libero: Marcin Kryś, Igor Marszałek oraz Robert Milczarek.

W drużynie z Wielunia zagrali stranieri: Ukraińcy Dmitrij Babkow i Serhij Kapelus oraz Białorusin Serhij Antanowicz. Zabrakło Argentyńczyka Martina Costy Blanco, który przebywa ze swoją reprezentacją.

Pamapol Wielton Wieluń - Czarni Wirex Rząśnia 4:0 (25:23, 25:18, 25:21, 25:10)

Pamapol Wielton: A.Stelmach, Antanowicz (8), Babkow (12), Zajder (12), Buniak (6), Sarnecki (8), Milczarek (libero) oraz Matejczyk (3), Błoński (1), Kapelus (10), Lubiejewski (11), Kryś (libero), Marszałek (libero).