Białostoczanki postawiły się siatkarkom Urałoczki Jekaterynburg

We wtorek Pronar Zeto Astwa AZS Białystok przegrał z Urałoczką Jekaterynburg 1:4.W środę te dwa zespoły rozegrały kolejne spotkanie. Białostoczanki ponownie musiały uznać wyższość rosyjskich rywalek, ale swojej postawy na parkiecie nie musiały się wstydzić.

Anna Jawor
Anna Jawor

Akademiczki mecz zaczęły od mocnego uderzenia i prowadziły już 8:3. Podlasianki nie potrafiły utrzymać swojego dobrego poziomu gry i do głosu doszły Rosjanki. Ataki Estes czy Kowalczuk skutecznie przełamywały blok i obronę białostockiej drużyny. Urałoczka wygrała pierwszego seta 25:18

W drugiej partii spotkania podopieczne trenera Wiesława Czai pokazały ogromną wolę walki. Mimo że przegrywały 13:19, to udało im się doprowadzić do stanu 23:24 dla Rosjanek. Z bardzo dobrej strony pokazał się Daiana Muresan, której zagrywki napsuły sporo krwi rywalkom. Ostatnie słowo należało jednak do siatkarek Nikołaja Karpola, które zwyciężyły 25:23. W trzecim secie Akademiczki się nie poddały. Udało im się nawet kilkakrotnie efektownie zablokować Rosjanki, ale tę odsłonę spotkania i cały mecz wygrała Urałoczka.

Trener Wiesław Czaja był zadowolony z postawy swoich zawodniczek. Zauważył poprawę w grze zespołu. - Przegraliśmy mecz, ale dziś nasza gra była lepsza niż wczoraj, szczególnie jeżeli porównamy ją z pierwszymi setami z wtorkowego spotkania. Dziewczyny dzisiaj powalczyły, była walka na siatce i w obronie w każdym secie. Myślę, że końcówka wczorajszego meczu pokazała, iż z Urałoczką można ugrać seta czy nawet wygrać całe spotkanie. Jestem zadowolony, gdyż jest postęp w porównaniu do naszego wcześniejszego występu - powiedział.

Szkoleniowiec AZS-u Białystok zdradził też najbliższe plany jego drużyny. - Jutro jedziemy do Baranowicz na turniej, tydzień później gramy zawody o Puchar Prezydenta Białegostoku, a następnie czeka nas jeszcze gra w turnieju towarzyskim w Mielcu - wyjawił.

AZS Białystok - Urałoczka Jekaterynburg 0:3 (18:25, 23:25, 21:25)