Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

MŚ: Bardzo mało błędów własnych - komentarze po spotkaniu Polska-Brazylia

- Przeciwko Polsce zagraliśmy dokładnie tak, jak chcieliśmy. Wywieraliśmy presję na rywalu i popełniliśmy mało błędów własnych - mówił po wygranej z biało-czerwonymi trener Canarinhos Bernardo Rezende.
Ag Sta
Ag Sta

Giba (kapitan reprezentacji Brazylii): Z powodu wcześniejszej porażki z Kubą, ten mecz był dla nas bardzo istotny. W czwartek zagraliśmy bardzo dobrze taktycznie, ale musimy już zapomnieć o tym spotkaniu i skoncentrować się na następnej potyczce.

Paweł Zagumny (kapitan reprezentacji Polski): Wiedzieliśmy, że z taką drużyną jak Brazylia nie będzie łatwo wygrać. Zaczęliśmy spotkanie bardzo źle, oddaliśmy rywalom inicjatywę i później już niewiele mogliśmy zrobić. Musimy zapomnieć o tym spotkaniu i skupić się na meczu z Bułgarią.

Bernardo Rezende (trener reprezentacji Brazylii): Zagraliśmy dokładnie tak, jak chcieliśmy. Taktycznie zawodnicy wypełnili wszystkie zadania. Receptą na sukces było wywarcie presji w każdym elemencie i utrudnienie Polakom zadania w kontrataku. Popełniliśmy bardzo mało błędów własnych i zagraliśmy z konsekwencją. Polska wygrała swoją grupę w poprzedniej fazie MŚ i jestem pewny, że zrobią absolutnie wszystko, by wygrać kolejne spotkanie.

Daniel Castellani (trener reprezentacji Polski): Brazylijczycy zasłużyli na to zwycięstwo. Popełnili w czwartek mało błędów, a kluczem do wygranej była dobra zagrywka, bardzo utrudniająca nam przyjęcie. Canarinhos zawsze byli 4-5 punktów przed nami, a nam było bardzo ciężko zdobywać punkty i niwelować różnicę. Z technicznego punktu, Brazylijczycy są od nas dużo lepsi. Musimy jednak zapomnieć o tym meczu i przygotować się do walki z Bułgarią. A potem będziemy czekać na sobotę, kiedy zmierzą się nasi przeciwnicy.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna/FIVB

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×