KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Edyta Rzenno nie zagra w nadchodzącym sezonie

Edyta Rzenno sezon 2010/2011 ma już z głowy. Kontuzja kolana, jakiej nabawiła się w meczu z Atlantem Baranowicze na turnieju w Białorusi, wykluczy ją z występów na boisku w całych rozgrywkach. Kontuzja jest podobna do tej, z którą mierzy się wciąż Małgorzata Cieśla. Tym samym trenerowi Wiesławowi Czai wypada już druga podstawowa zawodniczka.
Paweł Sala
Paweł Sala

Niedobre wieści nadchodzą z obozu Pronaru Zeto Astwa AZS dla kibiców w Białymstoku. Od dawna było wiadomo, że dużą część nadchodzącego sezonu opuści Małgorzata Cieśla. Teraz dołączyła do niej Edyta Rzenno, która została pozyskana przez białostocki klub w trakcie przerwy letniej.

- Lekarz powiedział, że "przez kalkę" zobaczył kontuzję, której doznała Gosia Cieśla. Mam zerwane więzadło krzyżowe, a to nie wszystko. Zmiażdżona jest też chrząstka, która wbiła się w kość. Mam silną budowę, nigdy nie miałam poważniejszej kontuzji niż skręcenie kostki. Teraz czekają mnie co najmniej dwie operacje - tłumaczy załamana środkowa AZS.

Kontuzji kolana Rzenno nabawiła się na turnieju w Białorusi. Sam wyjazd do Baranowicz i organizacja imprezy pozostawiały wiele do życzenia. Najgorsze jednak jest to, iż drużyna straciła kluczową postać.

- Nigdy nie przypuszczałam, że doznam kontuzji w takiej "głupiej" sytuacji. Z nikim się nie zderzyłam, po prostu wbiegałam na boisko. Było trochę kurzu i brudu. Starałam się cały czas wycierać buty, ale przyszedł ten jeden feralny moment - wyjaśnia Edyta Rzenno.

- To nieszczęśliwy przypadek. Edyta się poślizgnęła, kolano poszło w jedną stronę, a całe ciało w przeciwną. Pocieszające tylko to, że jest sporo czasu, a i tak mieliśmy dwie kandydatki na tą pozycję - analizuje dla Gazety Współczesnej trener AZS, Wiesław Czaja.

Sprawdź terminarz polskich siatkarzy na igrzyska oraz składy grup

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
Gazeta Współczesna
Komentarze (2)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×