Superliga: Wygrana i 16 punktów Kadziewicza

Trzecia kolejka Superligi pokazała, jak nieprzewidywalne mogą być wyniki poszczególnych spotkań. Największą niespodzianką jest gładka przegrana stołecznego Dynamo z Uralem Ufa. Moskwiczanie po porażce stracili fotel lidera.

Kinga Popiołek

Trzecia kolejka to również trzeci tie-break dla zespoły Łukasza Kadziewicza. Zawodnicy z Surgutu podzielili się punktami z Dynamem Kaliningrad. Najbardziej zacięty przebieg miały trzy pierwsze sety tego spotkania – toczyła się w nich walka punkt za punkt, a o ostatecznej wygranej decydowała gra na przewagi. Wygrywał ten, kto zachował więcej zimnej krwi. Podopieczni trenera Chabibullina do ataku ruszyli od czwartej partii, kiedy siatkarski grunt zaczął im się palić pod nogami, a rywale mieli szansę na wyniesienie z potyczki kompletu punktów. Czwarta i piąta odsłona pokazały, że Gazprom ma zadatki na to, by móc wygrywać szybko i niewielkim nakładem sił. Tyle, że siatkarze musieliby grać tak od początku, a nie dopiero od czwartego seta.

Pewnym punktem drużyny z Surgutu była gra polskiego środkowego. Kadziewicz zdobył 16 punktów, z czego 4 blokiem a 12 atakiem (60% skuteczności).

Dynamo-Jantar Kaliningrad - Gazprom-Jugra Surgut 2:3 (25:22, 28:30, 25:21, 16:25, 5:15)

Dynamo: Ignatiew, Jeremin, Żylin, Sałach, Tretiakow, Kriwiec, Sidienko (libero) oraz Lekomcew, Tiereszyn, Kowyrjajew, Tkaczenko, Proskurnia

Gazprom: Kobzar, Kadziewicz, Szulepow, Nosenko, Rodiczew, Gulcaniuk, Martyniuk (libero) oraz Parchomczuk, Biestużew, Chabibullin