MŚ o miejsce 5: Włoszki zdecydowanie lepsze od Turczynek

Drużyna Włoch zajęła piątą lokatę na rozgrywanych w Japonii mistrzostwach świata. W decydującym starciu drużyna z Półwyspu Apenińskiego dowodzona przez Serenę Ortolani 3:0 pokonała drużynę Turcji,

Ag Sta
Ag Sta

W pierwszej partii na początku 4-punktowe prowadzenie objęła Turcja, ale Włoszki doprowadziły do remisu jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną (7:7). Po udanych atakach Sereny Ortolani odskoczyły na 18:14, ale tym razem to ich rywalki wyrównały - na 23:23 po serii ataków Neslihan. W końcówce górą była jednak ekipa z Półwyspu Apenińskiego.

Również w drugiej odsłonie spotkania początkowo prowadziły Turczynki, ale Włoszki po pierwszej przerwie technicznej ruszyły do ataku i odskoczyły na 12:9. Z minuty na minutę powiększały swoją przewagę - w pewnym momencie prowadziły już 22:15, a ostatecznie wygrały partię 25:20.

Set trzeci był już tylko formalnością. Uskrzydlone wygranymi w dwóch pierwszych setach Włoszki już od początku narzuciły rywalkom swój styl gry i szybko wyszły na prowadzenie 9:3. Na drugiej przerwie technicznej przeważały już 16:9, a ostatecznie wygrały 25:21.

17 punktów w tej potyczce zdobyła Serena Ortolani, a 13 oczek dołożyła Simona Gioli

Włochy - Turcja 3:0 (25:23, 25:20, 25:21)