Liga Mistrzyń grupa E: Mistrzynie Włoch poległy w Baku

Była drużyna Katarzyny Skowrońskiej, Scavolini Pesaro, uległa 1:3 Rabicie Baku w II rundzie spotkań grupy E Ligi Mistrzyń. Drużyna z Azerbejdżanu z 6 punktami na koncie umocniła się na czele tabeli grupy E. Przypomnijmy, że we wtorek w tej grupie BKS Aluprof wygrał 3:2 z Dynamem Bukareszt.

Ag Sta
Ag Sta

Pierwsza i druga partia czwartkowego spotkania miały podobny przebieg. Początkowo toczyła się wyrównana walka, ale gospodynie odskakiwały w okolicach drugiej przerwy technicznej i pewnie wygrywały oba sety. Wydawało się, że mecz skończy się szybkim 3:0, bo w trzecim secie Rabita prowadziła 8:7 i 16:14 na przerwach technicznych. Scavolini zmobilizowało się jednak w końcówce, odwróciło wynik na 20:21 i wygrało partię do 23.

Najciekawsza była czwarta odsłona spotkania, w której podbudowane zwycięstwem mistrzynie Włoch odskoczyły znacznie już na początku (3:8). Ekipa z Baku nie zamierzała jednak doprowadzać do tie-breaka i do drugiej przerwy technicznej nie tylko zniwelowała straty, ale wyszła nawet na trzy oczka prowadzenia. W końcówce miejscowe nie dały już sobie odebrać zwycięstwa.

W ekipie z Baku świetnie spisały się Natalja Mammadova, która zdobyła 18 oczek i Mira Golubović, która atakowała z 82 proc. skutecznością i zakończyła mecz z dorobkiem 12 punktów. W ekipie z Pesaro aż 24 zdobyła Manon Flier, ale nie pomogło to jej zespołowi w wygranej.

Rabita Baku - Scavolini Pesaro 3:1 (25:19, 25:23, 23:25, 25:21)