Niespodzianka w Atenach - podsumowanie wtorkowych spotkań w Lidze Mistrzów

Zdjęcie okładkowe artykułu:

We wtorek odbyło się pięć spotkań w Lidze Mistrzów. W większości meczów obyło się bez niespodzianek. Generali ograło AS Cannes, Dynamo zwyciężyło z Tirolem Innsbruck. Noliko było lepsze od Bre Banca Cuneo. Natomiast Ach Bled wygrały tylko 3:2 z Olimpiakosem Pireus. Jedyną niespodzianką było zwycięstwo Panathinaikosu Ateny nad Knack Roeselare. Grecy z ostatniego miejsca awansowali na drugie.

W tym artykule dowiesz się o:

W jedynym spotkaniu grupy A Generali Unterhaching wygrało z francuskim AS Cannes 3:0. Mimo wyraźnej porażki w setach, gospodarze postawili wysoko poprzeczkę, aż dwie z trzech partii zakończyły się na przewagi 26:24. Siłą napędową miejscowych był Marien Moreau, który zdobył aż 22 punkty, najwięcej spośród zawodników obu ekip. Mimo jego postawy, nie wystarczyło to, by zdobyć w tej rywalizacji choćby jedno oczko.

Mecz dwóch najlepszych drużyn w grupie B zakończył się zwycięstwem Noliko Maaseik. Gospodarzom zdarzył się przestój w drugiej odsłonie i przez to wygrali tylko 3:1. Obie ekipy bardzo dobrze zagrały blokiem, zdobyły w tym elemencie po szesnaście oczek. Podobnie jak w pojedynku AS Cannes z Generali najlepiej punktującym okazał się zawodnik przegranej drużyny. Był nim Wout Wijsmans, który zdobył 22 punkty. Dzięki tej wygranej belgijski zespół awansował na pozycję lidera.

Ach Volley Bled utrzymało się na fotelu lidera w grupie C. Wszystko dzięki wygranej z Olimpiakosem Pireus. Gospodarze mogli wygrać to spotkanie za trzy punkty, ale zabrakło im konsekwencji w trzecim i czwartym secie. Dzięki temu Grecy doprowadzili do remisu i o wszystkim musiał zadecydować tie-break. W nim miejscowi nie dali już sobie wydrzeć zwycięstwa. Gra w ataku Olimpiakosu opierała się w zasadzie na jednym zawodniku. Ach Volley Bled nie zdołał znaleźć recepty na dobrą grę Mitara Tzouritsa, który zdobył aż 29 punktów dla swojego zespołu.

W grupie F jest już wszystko jasne. Dynamo Moskwa powiększyło przewagę nad resztą stawki. Rosjanie wygrali z Hypo Tirol Innsbruck 3:1. Austriacy mogli jeszcze odwrócić losy pojedynku na swoją korzyść, ale w czwartym secie gospodarze bardzo dobrze zagrali zagrywką. Mocno utrudnili przyjęcie przyjezdnym, a dodatkowo zaserwowali sześć asów. Najlepszym zawodnikiem na parkiecie był Paweł Krugłow, który zdobył 29 oczek, czyli ponad 25 procent wszystkich, jakie zdobyło Dynamo. W drugim meczu ostatni Panathinaikos niespodziewanie pokonał wicelidera i to w trzech setach. Choć tylko w drugiej odsłonie gospodarze mieli wyraźną przewagę, pozostałe dwa kończyły się przy stanie 25:23.