8 punktów CSKA w pierwszym secie - podsumowanie środowych spotkań w Lidze Mistrzów

Można by pokusić się o stwierdzenie, iż środowe zmagania w Lidze Mistrzów poszły zgodnie z planem - faworyci nie zawiedli, a każdy z nich zainkasował po trzy punkty. Przed uczestnikami Champions League 3 tygodnie przerwy od klubowej rywalizacji w europejskich pucharach.

W tym artykule dowiesz się o:

Pogrom - tym słowem można opisać wydarzenia, jakie miały miejsce w spotkaniu Zenitu Kazań z CSKA Sofia. Rosyjski zespół prowadzony przez Władimira Alekno w pierwszej partii rozgromił rywali, zezwalając im na zdobycie zaledwie ośmiu punktów. Mimo tak sromotnej porażki zawodnicy CSKA jeszcze postanowili walczyć, czego wyraz dali w ostatnie odsłonie, przegrywając minimalnie. W ekipie mistrza Rosji najlepiej spisywał się naczelny bombardier, Maksim Michajłow, który tym razem zdobył 18 punktów. Fatalnie wyglądało przyjęcie po stronie zespołu z Sofii – w całym spotkaniu oscylowało ono w granicach 18 proc. (pozytywne) i 8 proc. (doskonałe).

Kolejnej porażki doznała drużyna Radnickiego Kragujevac. Tym razem pogromcami serbskiego zespołu był CAI Teruel, gdzie najlepiej spisywał się Victor Aristides Batista Lemos. Obydwie ekipy często podejmowały ryzyko w polu zagrywki, jednak bardziej opłaciło się to przyjezdnym. Radnicki, mimo znacznie lepszego przyjęcia, nie potrafił wyprowadzać skutecznych ataków i kontrataków, co spowodowało wysoką porażkę w ostatniej partii spotkania, 14:25.

Na pozycji lidera grupy E umocnił się Lokomotiw Biełgorod po zwycięstwie w czterech setach nad Fenerbahce Stambuł. Tureckiej drużynie nie pomogła ani własna hala, ani duet Ivan Miljković - Leonel Marshall. Goście, chociaż ustępowali w dokładności przyjęcia piłek i polu zagrywki, to jednak okazali się lepsi w ataku i bloku. W tym ostatnim elemencie brylował Dmitrij Muserskij, który sześciokrotnie zatrzymywał graczy Fenerbahce.