Rewelacyjny mecz Glinki - podsumowanie środowych spotkań w Lidze Mistrzyń

W pojedynku dwóch najlepszych drużyn grupy A VakifGunes Stambuł wywiózł z Rosji dwa punkty. Turczynki wygrały dopiero w tie-breaku z Zarieczem Odincowo. Przyjezdne mogły przegrać to spotkanie, gdyby nie świetna postawa Małgorzaty Glinki-Mogentale, która zdobyła dla swojej ekipy aż 33 oczka. W innych spotkaniach RC Cannes uległo MC-Carnaghi Villa Cortese 1:3, a Volero Zurych wygrało 3:0 z CV La Laguna.

Łukasz Płócienniczak

Bardzo wyrównany okazał się mecz grupy A między Zarieczem Odincowo i VakifGunes Stambuł. Przyjezdne miały trzy punkty przewagi, przed tą serią spotkań, nad Rosjankami. Mimo tego o zwycięstwie musiał zadecydować tie-break. Turczynki wygraną zawdzięczają głównie dzięki Małgorzacie Glince-Mogentale. Czołowa postać naszej reprezentacji zdobyła w tym pojedynku aż 33 punkty. Dla porównania, drugą najlepiej punktującą w zespole VakifGunes była Maja Poljak z siedemnastoma oczkami. Natomiast w ekipie Zariecza Ksenia Naumowa uzyskała szesnaście punktów. To tylko pokazuje, że Glinka była klasą sama dla siebie i to głównie dzięki niej Turczynki mogą cieszyć się ze zwycięstwa w Rosji.

CV Jumper Aguere La Laguna dalej pozostaje bez punkty w grupie B. Tym razem Hiszpanki nie dały rady Volero Zurych. Szwajcarki wygrały to spotkanie 3:0, a gospodynie najwięcej punktów zdobyły w trzecim secie - 20. Dzięki temu przyjezdne zrównały się oczkami z Eczacibasi Stambuł, ale Turczynki swój pojedynek gra w czwartek.

W grupie D RC Cannes uległo włoskiemu MC-Carnaghi Villa Cortese 1:3. Gospodynie w zasadzie tylko w pierwszym secie zaspały i przegrały tą odsłonę aż do 15. Później ich gra wyglądała już znacznie lepiej. Do drugiej przerwy technicznej każda partia wyglądała w zasadzie identycznie. Najpierw Włoszki prowadziły 8:5, następnie 16:10. W żadnej z tych odsłon miejscowe nie potrafiły odrobić tych sześciu punktów straty. Tym samym Francuzki straciły fotel lidera, właśnie na rzecz siatkarek z Cortese.

Grupa A

Zariecze Odincowo - VakifGunes Turk Telekom Stambuł 2:3 (25:23, 18:25, 18:25, 25:22, 8:15)

Grupa C
CV Jumper Aguere La Laguna - Volero Zurych 0:3 (15:25, 19:25, 20:25)

1 Eczacibasi 3 9 9:2
2 Volero Zurich 4 9 10:5
3 ASPTT 3 3 4:6
4 CV La Laguna 4 0 2:12

Grupa D
MC-Carnaghi Villa Cortese - RC Cannes 3:1 (15:25, 25:18, 25:18, 25:21) Tabela grupy D

1 Villa Cortese 4 10 11:5
2 RC Cannes 4 8 10:6
3 Modranska 4 4 6:9
4 Budowlani Łódź 4 2 2:4

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.