KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Prezentacja zawodników Jadaru - cz.1

W piątek poinformowaliśmy Państwa o zatrudnieniu nowego szkoleniowca Jadaru Radom - Mirosława Zawieracza. Teraz prezentujemy skompletowaną dwunastkę radomskiego zespołu, która będzie walczyć w przyszłym sezonie. W I części przedstawiamy sylwetki rozgrywających, przyjmujących oraz atakujących.

Michał Rudnik
Michał Rudnik

Mirosław Zawieracz od piątku jest oficjalnym szkoleniowcem Jadaru Radom. - Bardzo się cieszę, że będę pracował w Radomiu. Takim propozycjom jak od Tadeusza Kupidury się nie odmawia. Co naturalne nie zdążyłem jeszcze poznać wszystkich zawodników, ale z tego, co o nich wiem, to dysponuję bardzo ciekawym składem - stwierdził nowy trener radomian w rozmowie ze SportoweFakty.pl.

Dwunastka Jadaru na sezon 2008/2009:

Rozegranie

Jarosław Maciończyk - Urodził się 22 stycznia 1979 roku. Swoją bogatą karierę rozpoczął w Górniku Radlin, później występował w AZSie Gliwice, AZSie Nysa, Energetyku Jaworzno, a obecnie gra i trenuje w Jadarze Radom. Z miejsca stał się ulubieńcem radomskich fanów. W minionym sezonie rozegrał - między innymi - kapitalne spotkanie przeciwko Skrze Bełchatów i znacznie przyczynił się do niespodziewanego zwycięstwa nad Mistrzami Polski 3:2.

Komentarz trenera: Jarka widziałem przede wszystkim w meczach, kiedy Jadar grał z prowadzonym przeze mnie Płomieniem Sosnowiec. Jest to zawodnik dysponujący silną i pewną zagrywką. Ma też bardzo dobry zmysł organizacji gry, co na pozycji jest niezbędne. Sądzę, że będziemy mieć z niego wiele pożytku.

Daniel Górski - Urodził się 15 lutego 1984 roku. Piłkę siatkową zaczął uprawiać w szkole podstawowej w 1993 roku. Karierę sportową rozpoczynał w Czarnych Radom. Jego pierwszym trenerem był Jerzy Adamowicz. Potem grał w zespole seniorów WTS-u Warka, uczestniczącym w II lidze. Następnie podpisał kontrakt z Jadarem Sport Radom powstałym w miejsce Wojskowego Klubu Sportowego. W tej drużynie pełnił rolę drugiego, po Łukaszu Kruku, rozgrywającego. W sezonie 2005/2006 z zespołem awansował do Polskiej Ligi Siatkówki. Na kolejną edycję rozgrywkową został przesunięty do zespołu rezerw radomskiego klubu, grającego w II lidze. Od 2007 roku bronił barw Avii Świdnik.

- Daniel to jeszcze dosyć młody, rozwijający się zawodnik. Gra w Jadarze jest dla niego olbrzymią szansą, zobaczymy czy ją wykorzysta. Na pewno będzie mógł wiele się nauczyć w takiej drużynie i przy takich zawodnikach. Mam nadzieję, że będę mógł na niego liczyć.

Przyjęcie

Marcin Kocik - urodził się 7 maja 1979 roku w Oleśnicy. Występował w reprezentacji Polski juniorów, z którą wywalczył brązowy medal Mistrzostw Europy. W 2006 roku znalazł się w szerokiej kadrze biało-czerwonych na Ligę Światową. Karierę klubową rozpoczynał w Olavii Oława. Potem trafił do występujących w ekstraklasie Czarnych Radom. W 1999 roku z radomskim zespołem wywalczył w Sosnowcu Puchar Polski. W latach 2002 - 2004 był zawodnikiem Skry Bełchatów. W 2004 roku przeszedł do AZS-u Częstochowa, z którym w 2005 roku wywalczył brązowy medal Mistrzostw Polski. Na sezon 2006/2007 został graczem beniaminka Polskiej Ligi Siatkówki, Jadaru Radom, w którym gra do dziś.

- Marcina cechuje duże doświadczenie. To zawodnik bardzo dobrze ograny na ligowych parkietach, co jest jego dużym atutem w konfrontacjach z innymi drużynami. Mam nadzieję, że nie osiądzie na laurach i nie zadowoli się tym, co już zdobył oraz będzie chciał pokazać wszystkim, a zwłaszcza młodym siatkarzom, że jeszcze nie nadszedł czas na zmianę pokoleń.

Maciej Pawliński - urodził się 2 lutego 1983 roku w Kozienicach. Karierę zawodniczą rozpoczął w MG MZKS Kozienice. W wieku 15 lat przeszedł do Czarnych Radom, występujących w ekstraklasie. W 2002 roku z zespołem spadł z najwyższej klasy ligowej. Po sezonie 2002/2003 zlikwidowano organizację. Pawliński został graczem Jadaru Sport Radom, który powstał w miejsce Wojskowego Klubu Sportowego. W Radomiu wstępuje do dziś i jest jednym z kluczowych graczy zespołu.

- Maciek jest bardzo dobrym przyjmującym, co udowadniał wielokrotnie. Na pewno po kontuzji będzie chciał jak najszybciej wrócić na szczyt swoich możliwości i udowodnić, jak bardzo był potrzebny Jadarowi w końcówce minionego sezonu, kiedy nie mógł grać.

Konrad Małecki - urodził się 6 stycznia 1979 roku w Ozorkowie. Jak dotąd występował w barwach Morza Szczecin, Jadaru Radom, Politechniki Warszawskiej oraz ostatnio ZAK S.A Kędzierzyni-Koźle, w którym niejednokrotnie pokazał swoją przydatność w drużynie. Prezes Tadeusz Kupidura zdecydował się na jego ponowny angaż przed sezonem 2008/2009.

- Jego główne cechy to przede wszystkim spore doświadczenie i duże ogranie. Pamiętam jak w ubiegłorocznym sezonie, gdy prowadziłem Płomień Sosnowiec, doskonała gra tego zawodnika pozbawiła nas punktów w meczu. Jest to siatkarz, który może stanowić o obliczu drużyny.

Michał Chaberek - urodził się 20 marca 1987 roku. Mimo młodego wieku wyróżnia się na swojej pozycji, co zostało dostrzeżone przez trenerów kadry B, do której został powołany. Jak dotąd bronił barw SMS PZPS Spała, Stolarki Wołomin oraz Politechniki Warszawskiej. Od tego sezonu będzie walczył w Jadarze Radom, gdzie wiąże się z jego zatrudnieniem spore nadzieje.

- Michał ma bardzo duże możliwości i świetne parametry motoryczne. Jeżeli odpowiednio i sumiennie będzie pracował nad swoją techniką, w krótkim czasie może stać się siatkarzem kompletnym na swojej pozycji. Bardzo się cieszę, że będę miał go w swojej drużynie.

Atak

Wojciech Żaliński - urodził się 8 stycznia 1988 roku. Jest wychowankiem STSu Skarżysko-Kamienna, z którego w sezonie 2006/2007 przeniósł się do Jadaru Radom. W minionym sezonie zrobił furorę na polskich parkietach, a przez wielu został uznany objawieniem rundy. Znalazł uznanie w oczach Raula Lozano, który powołał go do szerokiej kadry reprezentacji Polski.

- Wojciech Żaliński to naprawdę bardzo dobry siatkarz dysponujący olbrzymim potencjałem. Najważniejsze jest jednak, żeby nie spoczął na laurach i ciężko pracował, bo inaczej zatrzyma się w połowie drogi na te salony siatkarskie. Swoją przydatność do drużyny udowodnił już w poprzednim sezonie, teraz będzie musiał potwierdzić wysoką formę.

Marcin Owczarski - urodził się 7 czerwca 1980 roku w Trzciance. Przygodę z piłką siatkową rozpoczął w Jokerze Piła. Potem grał w Rzeszowie, będąc absolwentem miejscowego SMS-u. Następnie był zawodnikiem Okocimskiego Brzesko, Gwardii Wrocław, BBTS-u Bielsko-Biała. 26 października 2002 roku ponownie został graczem wrocławskiego zespołu. W barwach tego klubu zadebiutował w rozgrywkach Polskiej Ligi Siatkówki. W sezonie 2002/2003 rozegrał 20 spotkań ligowych, zdobywając w nich 92 punkty. Z wrocławianami w końcowej klasyfikacji ekstraklasy uplasował się na 7. miejscu. Na następną edycję rozgrywek klubowych przeniósł się do Jokera Piła. W 2005 roku z zespołem wywalczył 1. miejsca w I lidze i awansował do Polskiej Ligi Siatkówki. W tym samym roku otrzymał powołanie do reprezentacji kraju. Na sezon 2006/2007 podpisał kontrakt z Jadarem Sport Radom.

- Marcin to taki drugi biegun Żalińskiego. Bardzo doświadczony, opanowany, solidny. Z niejednego siatkarskiego pieca już jadł chleb. Z całą pewnością Wojtek Żaliński może się od niego sporo nauczyć i podpatrzeć wiele cech doświadczonego kolegi.


*- Już w niedzielę zaprezentujemy Państwu środkowych i libero, którzy w przyszłym sezonie będę bronili barw radomskiej drużyny.


*Autorem biografii Daniela Góskiego, Marcina Kocika,Macieja Pawlińskiego, Wojciecha Żalińskiego i Marcina Owczarskiego jest redaktor Wikipedii KamStak23

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf.własna, inf.własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×