Relacje na żywo
 • wszystkie
 • MŚ 2022
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Konrad Pakosz: Jest dużo możliwych do osiągnięcia korzyści

W rozmowie z Dziennikiem Zachodnim prezes Tytana AZS, Konrad Pakosz opowiada o pomyśle zamknięcia PlusLigi, wylicza jakie mogą być jej korzyści. Zaznacza też, że aby plany weszły w życie, zgodę wyrazić muszą akcjonariusze klubów oraz PZPS.

Joanna Sikora
Joanna Sikora

Aby pomysł zamknięcia PlusLigi wszedł w życie od nowego sezonu, potrzebna jest uchwała wszystkich udziałowców spółki Profesjonalnej Ligi Siatkówki. Aktualnie trwają pracę nad przepisami, które przedstawione zostaną klubom. - Na razie pracuje komisja, która ma przygotować przepisy i przedstawić je do akceptacji wszystkim akcjonariuszom, czyli dziesięciu klubom i Polskiemu Związkowi Piłki Siatkowej. To dopiero pozwoli na wprowadzenie przepisu o zamknięciu czy jak inni mówią otwarciu PlusLigi - mówi w wywiadzie dla Dziennika Zachodniego, Konrad Pakosz.

Prezes Tytana AZS Częstochowy sam przyznaje, że trudno ocenić czy jest to dobry pomysł czy nie, gdyż nie znamy jeszcze dokładnie ustalonych reguł. Jeśli chodzi o działania marketingowe to korzyści z tego przedsięwzięcia mogą być spore, jeżeli natomiast mówimy o względach sportowych to trzeba do tego tematu podejść rozważnie. - Muszą być przepisy, które będą dawały pełną przejrzystość. Ktoś dorobił ideologię, że to zamknięcie naszej ligi będzie takie jak w NBA. To nie jest tak. To ma służyć głównie celom reklamowym. Żeby siatkówka na tym poziomie mogła istnieć, trzeba sporych nakładów finansowych, dlatego potencjalnym sponsorom czy firmom, które chcą się zaangażować, trzeba dać pewne gwarancje. To może być szansa dla kolejnych inwestorów, którzy chcą się promować za pomocą tak popularnej w naszym kraju dyscypliny. - Zamknięcie ligi to ukłon w stronę kolejnych firm, które chcą się promować poprzez najbardziej medialną dyscyplinę, jaką jest siatkówka - zaznaczył prezes częstochowskiego klubu.

Więcej w Dzienniku Zachodnim

Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
Dziennik Zachodni
Komentarze (3)
 • fan cz-skiego sportu Zgłoś komentarz
  Hala będzie na 7000 ludka, ale do rzeczy... Co mają sponsorzy do "zamknięcia ligi" to nie kojarzę bo jak ktoś ma środki, a przede wszystkim chęć dawania forsy to będzie się promował w
  Czytaj całość
  takim układzie jaki jest! A to że zamkną ligę to się zawodnicy rozleniwią od pierwszej czwórki w dół... zobaczycie że tak będzie panie prezesie!!
  • CKM_Czewa Zgłoś komentarz
   Budowa hali w Częstochowie trwa, znajduje się zaraz koło stadionu Włókniarza. Jest w dosyć zaawansowanum stadium, chyba na 11tys kibiców. Co do pomysłu zamknięcia ligi to idiotyzm
   Czytaj całość
   jakich mało, niech sobie przeniosą ligę do USA w takim wypadku :) Tam są tego typu idiotyczne rozwiazania :)
   • ks Zgłoś komentarz
    Panie Pakosz, sponsorzy przychodzą i odchodzą w zależności od wyników sportowych. Tak naprawdę to gwarancji stałego dopływu gotówki potrzebują nieudolni działacze i sportowcy,
    Czytaj całość
    których nie stać na uzyskanie odpowiedniego wyniku ciężką pracą. Sport i kibica macie za nic, byle byście dobrze zarobili. Lepiej by się pan wziął za lobbing budowy hali w Częstochowie, bo kibice tam na to zasługują.
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×