Liga turecka: Łatwe zwycięstwa Polek, Skowrońska znów na parkiecie

Katarzyna Skowrońska wróciła do gry po drobnej kontuzji i poprowadziła Fenerbahce do zwycięstwa nad Belediye Bursa. Trzy punkty zapisał na swoim koncie również Vakif Gunes, tym razem bez Małgorzaty Glinki w składzie.

Agnieszka Kaszuba

W ramach 16. kolejki ligi tureckiej zespół z Bursy podejmował Fenerbahce Stambuł. Klubowe Mistrzynie Świata nie miały problemów ze zgarnięciem trzech punktów. Gospodynie nawiązały z nimi wyrównaną walkę jedynie w pierwszym secie. Później na parkiecie istniały już tylko faworytki, które dominowały przede wszystkim w zagrywce (9:2) i bloku (15:9). Po dłuższej przerwie w szóstce swojej drużyny pojawiła się Katarzyna Skowrońska. Polka zaprezentowała się bardzo dobrze. Zapisała na swoim koncie 14 oczek (w tym 2 zagrywką i 4 blokiem) i atakowała z 40-procentową skutecznością.

Belediye Bursa - Fenerbahce Stambuł 0:3 (22:25, 14:25, 20:25)

Fenerbahce: Skowrońska 14, Aydemir 5, Osmokrowić 9, Tokatlioglu 6, Furst 4, Erdem 11, Dikmen (libero)

Vakif Gunes rozegrał w czwartek bardzo trudny mecz Ligi Mistrzyń z Eczacibasi. Z tego powodu trener Guidetti zdecydował się dać w sobotę dzień wolny liderkom swojego zespołu: Małgorzacie Glince i Mai Poljak. Ich nieobecność w żaden sposób nie wpłynęła na wynik pojedynku z Karsiyanką Izmir. Faworytki wygrały pewnie 3:0 i w żadnym z setów nie przysporzyły swoim kibicom powodów do zmartwień. Najlepszą zawodniczką na parkiecie była Bahar Toksoy, która zdobyła 14 punktów.

Vakif Gunes Stambuł - Karsiyanka Izmir 3:0 (25:19, 25:16, 25:14)