Serie A: Trzy sety Trentino na początek fazy play-off

Itas Diatec Trentino 3:0 pokonał RPA-LuigiBacchi.it San Giustino w pierwszym meczu fazy play-off. W pozostałych parach ćwierćfinałowych również próżno szukać niespodzianek - po trzech bądź czterech setach wygrywały zespoły wyżej sklasyfikowane po rundzie zasadniczej.

Anna Dmochowska

Faza play-off w Serie A1 ruszyła pełną parą. W środę i czwartek rozegrane zostały pierwsze spotkania ćwierćfinałowe, a już w sobotę i niedzielę odbędą się kolejne. Na razie rywalizacja toczy się pod dyktando zespołów, które po rundzie zasadniczej zajęły pierwsze cztery miejsca. Bez większych problemów ze swoim rywalem uporał się zatem Itas Diatec Trentino Łukasza Żygadły. Ekipa RPA-LuigiBacchi.it San Giustino potrafiła prowadzić wyrównaną walkę jedynie w trzeciej odsłonie do jej połowy, w pozostałych szybko dając się zdystansować podopiecznym Radostina Stojczewa. Co prawda, przyjezdni powalczyli jeszcze w pierwszej partii, odrabiając straty i wyrównując w końcówce, ale po drugiej stronie siatki był Matej Kazijski, który od początku spotkania skutecznie pracował na tytuł MVP.

Polski rozgrywający zespołu z Trydentu Łukasz Żygadło po dwóch meczach w roli pierwszego rozgrywającego powrócił do kwadratu rezerwowych i stamtąd obserwował pojedynek z RPA-LuigiBacchi.it San Giustino.

Itas Diatec Trentino - RPA-LuigiBacchi.it San Giustino 3:0 (25:22, 25:17, 25:21)