LŚ grupa A: Kolejne 3:0 Canarinhos

Brazylijczycy przebudowali skład w porównaniu do piątkowego meczu i chociaż wygrali 3:0 musieli włożyć więcej wysiłku w pokonanie Portoryko niż dzień wcześniej. Canarinhos pewnie prowadzą w grupie A

Ag Sta
Ag Sta

W porównaniu do meczu dzień wcześniej w wyjściowym składzie Brazylijczyków zagrali m.in. Marlon i Theo. Tak przebudowani Canarinhos okazali się nieco łatwiejszym rywalem dla Portoryko niż dzień wcześniej. Chociaż podopieczni Bernardo Rezende wygrali również w trzech setach musieli się nieco więcej natrudzić niż w piątek, zwłaszcza w partii drugiej, którą wygrali dopiero na przewagi po 36 minutach gry.

- Popełniliśmy zbyt dużo błędów, a nasi rywale zagrali lepiej w obronie - oceniał po meczu Giba. I rzeczywiście, Canarinhos w piątek oddali rywalom bo błędach własnych tylko 7 oczek, podczas gdy w niedzielę aż 22. - Rywale poprawili zagrywkę i sprawiali nam w tym elemencie więcej problemów niż dzień wcześniej - dodawał Bernardinho.

Najlepiej punktowali J. Bravo (15 oczek) i Hector Soto (17 pkt).

Portoryko - Brazylia 0:3 (19:25, 29:31, 23:25)