KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

LŚ: Celem jest pokazanie jak najlepszej siatkówki - komentarze przed rozpoczęciem rywalizacji w grupie E

Kapitanowie oraz trenerzy czterech drużyn, które rywalizować będą w grupie E spotkali się na konferencji prasowej. W opinii uczestników już sam awans do finału był sukcesem. - Teraz celem jest pokazanie jak najlepszej siatkówki - przyznali jednogłośnie.

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski

Rodrigo Quiroga (kapitan reprezentacji Argentyny): Cieszymy się, że jesteśmy w gronie najlepszych drużyn świata. Przed nami bardzo trudne mecze, ale wierzę, że zaprezentujemy się jak najlepiej.

Javier Weber (trener reprezentacji Argentyny): Bardzo się cieszymy, że jesteśmy tutaj. Zagraliśmy bardzo dobrze w grupie i mamy nadzieję, że teraz będzie podobnie.

Władimir Nikołow (kapitan reprezentacji Bułgarii): Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że tutaj możemy zagrać. Nasz ostatni finał Ligi Światowej również miał miejsce w Polsce. Przed nami wiele trudnych meczów. Szczególnie ten inauguracyjny przeciwko Polsce. To będzie dla nas nowe doświadczenie, ale mamy nadzieję, że przy dobrej grze uda nam się wygrać.

Radostin Stojczew (trener reprezentacji Bułgarii): Jestem bardzo szczęśliwy, że mam okazję tu być i chcę podziękować zespołowi za to. Wiem, że nie jesteśmy w gronie faworytów, ale skoro już tutaj zagramy to musimy się jak najlepiej zaprezentować. W ostatnim czasie problemy z plecami miał Matej Kazijski, ale z Polską powinien zagrać.

Christian Savani (kapitan reprezentacji Włoch): Jestem dumny z tego co udało nam się osiągnąć w fazie interkontynentalnej. Jesteśmy młodym zespołem dlatego cieszę się, że będziemy mieli okazję do kolejnych meczów i poprawiania naszej gry w konfrontacji z najlepszymi zespołami świata.

Mauro Berruto (trener reprezentacji Włoch): Kiedy objąłem reprezentację, drużyna przeszła duże zmiany. Naszym pierwszym celem na Ligę Światową była dobra gra i zakwalifikowanie się do turnieju finałowego. Ten cel udało nam się zrealizować. Teraz chcemy tutaj zagrać najdłużej jak to możliwe, a przynajmniej do soboty. Co będzie później, zobaczymy.

Piotr Gruszka (kapitan reprezentacji Polski): Czeka nas bardzo trudny turniej. Przyjechało tutaj osiem najlepszych drużyn całego świata. Jestem pewien, że będziemy świadkami widowiska na najwyższym poziomie i mam nadzieję, że wszystkie zespoły dostosują się poziomem gry do poziomu naszych kibiców, którzy są fantastyczni.

Andrea Anastasi (trener reprezentacji Polski): - Siatkówka w Polsce jest jedną z najważniejszych dyscyplin. Kibice chcą nas zobaczyć w jak najwyższej formie. Chcemy walczyć o główne trofeum i zostać w grze jak najdłużej. Mamy w składzie tylko jednego libero, ale nie zamierzamy się poddawać.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna / FIVB
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×