LŚ grupa F: Rosjanie w półfinale

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Sborna pokazała swój potencjał. Mimo momentów małej dekoncentracji pokonali Kubańczyków bez większych problemów. Jednak w odniesieniu zwycięstwa Rosjanom pomogli rywale, którzy popełnili dużo błędów własnych. Dzięki sześciu punktom drużyna Władimira Alekny ma już zapewniony awans do półfinałów.

W tym artykule dowiesz się o:

Drugi dzień Final Eight rozgrywanego na granicy Gdańska i Sopotu rozpoczął się od starcia drużyn, które stawiają na siłę. Zapowiadało się więc ciekawe widowisko, którego faworytem byli Rosjanie, bo pierwszego dnia rozegrali mniej setów, dzięki czemu byli mniej zmęczeni.

Już od początku premierowej odsłony nie brakowało mocnych uderzeń i efektownych obron, ale w tym drugim elemencie przewagę mieli Kubańczycy. Podporą rosyjskiego ataku był Maksim Michaiłow, na którego zawodnicy z Ameryki Środkowej nie mogli znaleźć sposobu. Do ich szeregów wkradło się kilka niedokładności, na czym skorzystali Rosjanie i uzyskali dwupunktową przewagę, która pozwoliła im na spokojniejszą grę i wygraną.

Druga partia przebiegała według podobnego scenariusza, z tą różnicą, że rosyjscy siatkarze wypracowali sobie pięciopunktowe prowadzenie. Jednak ich nadmierny spokój i rozluźnienie w grze po prostu ich zgubiło, bo rywale zagrali kilka udanych akcji i zniwelowali straty do dwóch punktów. Podopieczni Władimira Alekny szybko wrócili do dobrej gry, tym razem w stu procentach skupieni, dzięki czemu wygrali.

Trzeciego seta Kubańczycy rozpoczęli z Rolando Cepedą na ataku. Mimo tej zmiany Rosjanie nie przerwali swojej dobrej gry, a rywale złej. Zawodnicy Sbornej utracili swoje prowadzenie po dwóch trzypunktowych seriach Kubańczyków, którzy zbliżyli się na jedno oczko. Jednak podczas drugiej przerwy technicznej Władimir Alekno sprawił, że jego siatkarze wrócili na parkiet skoncentrowani. Dodając do tego skuteczne ataki oraz błędy rywali, Rosjanie zwyciężyli dość łatwo.

Kuba - Rosja 0:3 (20:25, 20:25, 20:25)

Kuba: Wilfredo Leon, Osmany Camejo, Henry Bell, Isbel Mesa, Yoandri Diaz, Fernando Hernandez, Keibir Gutierrez (libero) oraz Yassel Perdomo, Leandro Macias, Rolando Cepeda.

Rosja: Taras Chtiej, Siergiej Grankin, Denis Biriukow, Dimitrij Musierskij, Maxim Michaiłow, Aleksander Wołkow, Aleksander Sokołow (libero) oraz Aleksiej Spiridonow, Haczatur Stepanjan.

Tabela grupy F

Lp.DrużynaPunktyMeczeSetyRatio pkt.
1.Rosja62:06:11.193
2.Brazylia21:03:21.023
3.Kuba10:22:60.902
4.USA00:11:30.865

O godzinie 13:30 zostanie rozegrany kolejny mecz drugiego dnia turnieju finałowego, w którym zmierzą się Amerykanie i Brazylijczycy.