Wiesław Popik: Jest to wielki sukces tej młodej drużyny

W mocno zmienionym składzie i bez pierwszego trenera polska reprezentacja awansowała do półfinału Pucharu Borysa Jelcyna. W czwartek nasza kadra w dramatycznym spotkaniu pokonała 3:2 Holandię. W sobotę Polki powalczą o udział w finale imprezy.

Anna Jawor
Anna Jawor

Tymczasowy trener naszej kadry, Wiesław Popik, nie krył radości po zwycięskim meczu. - Ogromnie cieszymy się z tego wyniku. Dwa pierwsze sety wygraliśmy łatwo. W trzeciej partii przyszło rozprężenie, które przeniosło na kolejnego seta. W tie-breaku wróciliśmy do dobrej gry. Młody zespół z każdym dniem prezentuje się lepiej. Młode zawodniczki z każdym dniem nabierają potrzebnego doświadczenia - stwierdził na łamach pzps.pl.

Polki mogą być bardzo zadowolone ze swojej postawy. Znalazły się w gronie czterech najlepszych zespołów turnieju. Oprócz nich w półfinałach zagrają Rosjanki, Chinki i Brazylijki. - W Jekaterynburgu grają znakomite zespoły. My znaleźliśmy się w towarzystwie takich ekip jak Bazylia, Chiny i Rosja. Jest to wielki sukces tej młodej drużyny - dodał Popik.

Źródło: pzps.pl