Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Nie wiem co się z nami stało - komentarze po spotkaniu Włochy - Polska

Na pomeczowej konferencji prasowej panowały dwa zupełnie odmienne nastroje. Włosi cieszyli się z wygranej, a Polacy ze smutkiem w głosie szukali przyczyn tak sromotnej porażki. - Powodem naszej przegranej jest siatkówka - stwierdził Andrea Anastasi. Natomiast szkoleniowiec włoskiej reprezentacji Mauro Berruto nie potrafił ukryć zachwytu polską publicznością.
Olga Krzysztofik
Olga Krzysztofik

Piotr Gruszka (kapitan reprezentacji Polski): Gratuluję naszym rywalom, bo zagrali naprawdę dobry mecz. Natomiast my nie odpowiedzieliśmy na to dobrą grą, dlatego przegraliśmy bardzo łatwo. Nie jesteśmy zadowoleni ze swojej postawy w tym meczu. Musimy wyciągnąć wnioski ze spotkania, jednocześnie nie możemy usprawiedliwiać naszych fatalnych błędów w polu zagrywki. Nie wiem co się z nami stało. Nasza drużyna rzadko popełnia błędy seriami, szczególnie jeśli są to szkolne błędy. Włosi kontrolowali mecz od początku. Prawdopodobnie nasze błędy miały swoją przyczynę w naszych głowach, bo baliśmy się niektórych akcji.

Cristian Savani (kapitan reprezentacji Włoch): To był wspaniały mecz. Jestem bardzo szczęśliwy, bo zaprezentowaliśmy się bardzo dobrze, zagraliśmy z pasją, sercem i dobrze pod względem technicznym. Podczas pierwszego dnia Final Eight, gdy graliśmy z kadrą Argentyny, niektóre zagrania nam nie wychodziły. Jednak porozmawialiśmy na ten temat i udało się je poprawić. Mam nadzieję, że pomoże nam to w przyszłości i będziemy grać lepiej podczas turnieju.

Andrea Anastasi (trener reprezentacji Polski): Włosi zagrali bardzo, bardzo dobrze, nieprawdopodobnie dobrze. Wygrała lepsza drużyna. Nie zagraliśmy dobrze, więc przegraliśmy. Powodem naszej przegranej jest siatkówka. To jest po prostu sport - czasem grasz dobrze, czasem źle. W tym meczu zaprezentowaliśmy się bardzo źle. Popełniliśmy bardzo dużo błędów, mieliśmy problemy w obronie i zagrywce. Konfrontacja z włoską kadrą była dla mnie trudna, ale moi zawodnicy grali w biało-czerwonych strojach, jestem częścią tej drużyny - powiedziałem to moim podopiecznym. Powiedziałem również, że wygraliśmy z Bułgarią razem, a z Włochami przegraliśmy razem. Zbigniew Bartman nie zagra już w Final Eight, jego strata nas boli, bo zawsze sprawiał problemy środkowym w przeciwnej ekipie. Mam nadzieję, że z Argentyńczykami zaprezentujemy się lepiej, musimy znaleźć na to sposób.

Mauro Berrutto (trener reprezentacji Włoch): To był dla nas zaszczyt zagrać przy takim dopingu. Byliśmy małym niebieskim punktem wśród biało-niebieskiego oceanu, więc chcę podziękować widzom. To był jeden z tych meczów, o którym trenerzy marzą. Nie spałem dobrze w nocy z powodu naszej przegranej z Argentyńczykami. Drugiego dnia Final Eight udało nam się wyłonić nasze atuty i zagrać dobrze w każdym elemencie. Teraz musimy skoncentrować się na ostatnim grupowym meczu z Bułgarami, ponieważ będzie to nasz bilet do półfinału.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (1):
 • coma Zgłoś komentarz
  Co się stało ?? Jedni grali, a drudzy wyglądali, jakby ktoś wyrwał ich na głębokim kacu, na siatkarski niezobowiązujący trening...
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×