KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Koniec z Pamapolem

Firma Pamapol nie będzie już sponsorem tytularnym seniorskiej drużyny siatkarskiej z Wielunia. Klub wraca więc do pierwotnej nazwy - "Siatkarz" i najprawdopodobniej występować będzie na zapleczu ekstraklasy. Najprawdopodobniej, bowiem decydujący w tej kwestii będzie dzień 25 lipca.
Adrian Kowalczyk
Adrian Kowalczyk

Wówczas to dojdzie do spotkania działaczy Siatkarza z osobami z Urzędu Miasta i potencjalnym sponsorami. - Burmistrz Wielunia ma nam tego dnia przedstawić propozycję sponsorowania naszego klubu. Mam nadzieję, że uda nam się dojść do porozumienia - powiedział wiceprezes Siatkarza, Mariusz Grabczak. Tym samym sponsorem tytularnym Siatkarza pozostałoby miasto Wieluń. Firma Pamapol będzie co prawda nadal współpracować z klubem, jednak w dużo mniejszym wymiarze, niż dotychczas.

25 lipca powinien więc być już znany wstępny budżet, którym Siatkarz będzie mógł dysponować w nadchodzącym sezonie. Jeśli pozwoli on na start w rozgrywkach I ligi, drużyna z Wielunia się do nich zgłosi. - Mamy deklarację kilku zawodników z dotychczasowej kadry, że chcieliby u nas nadal grać. Jeśli zaakceptują nowe kontrakty najprawdopodobniej tak się stanie. Jedynym kandydatem na stanowisko trenera jest natomiast dotychczasowy asystent Schuichi Mizuno, Tomasz Wasilkowski - kontynuował Grabczak.

Priorytetem dla działaczy wieluńskiego klubu jest jednak obecnie zamknięcie starych spraw i zobowiązań. - Ciężko jest mówić o kolejnym sezonie w momencie gdy musimy pokonać jeszcze kilka starych problemów i zaległości. Dopiero w momencie gdy to się stanie będziemy mogli się skupić na tworzeniu drużyny na przyszły sezon - powiedział Grabczak. - Na dziś dzień nie mogę w stu procentach powiedzieć, że wystartujemy w I lidze. Nie wszystko zależy bowiem obecnie tylko i wyłącznie od nas - zakończył rozmowę.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (4)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×