AZS Białystok postawił się Urałoczce Jekaterynburg

Siatkarki AZS-u Białystok porażką zakończyły zmagania w Turnieju o Puchar Prezydenta Białegostoku. Akademiczki w czterech setach uległy utytułowanej rosyjskiej ekipie - Urałoczce Jekaterynburg. Białostoczanki jednak tanio skóry nie sprzedały.

Anna Jawor
Anna Jawor

Już pierwsza partia meczu pokazała, że zespół Urałoczki czeka trudna przeprawa. Siatkarki AZS-u toczyły wyrównany bój z rosyjską ekipą. Bardzo dobrze serwowały i powstrzymywały blokiem ataki rywalek. Z jak najlepszej strony zaprezentowała się Aleksandra Kruk. Reprezentantka Polski pewnie przyjmowała serwisy i popisywała się niezwykle efektownymi zbiciami po prostej. Zawodniczki z Rosji na udane akcje Podlasianek odpowiadały potężnymi atakami ze skrzydeł. Zaciętą końcówkę seta minimalnie wygrała drużyna z Jekaterynburga (23:25).

W drugiej odsłonie meczu białostoczanki grały koncertowo. W bloku szalała Dominika Kuczyńska. Nie do zatrzymania były Aleksandra Kruk i Dominika Sieradzan. Bezradne zawodniczki Urałoczki co chwila otrzymywały głośne reprymendy od swojego trenera Nikołaja Karpola. Nie przynosiły one jednak zamierzonego rezultatu i to Podlasianki cieszyły się ze zwycięstwa 25:17.

Przegrany set rozjuszył szkoleniowca Rosjanek. Jego siatkarki, obawiające się konsekwencji z powodu tej porażki, szybko zaczęły narzucać swój styl przeciwniczkom. Ciężar gry na siebie wzięła doświadczona Jewgiennia Estes. Akademiczki mimo usilnych starań w dwóch kolejnych setach musiały uznać wyższość rywalek.

Wygrana dała Urałoczce Jekaterynburg pierwsze miejsce w Turnieju o Puchar Prezydenta Białegostoku. Siatkarki AZS-u musiały zadowolić się drugim miejscem w imprezie.

AZS Białystok - Urałoczka Jekaterynburg 1:3 (23:25, 25:27, 21:25, 17:25)

AZS Białystok: Cabajewska, Sizowa, Jack, Sieradzan, Kruk, Kuczyńska, Durajczyk (libero) oraz Cieśla, Kowalenki, Thompson