KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Rywalom gratulujemy - echa spotkania Serbia - USA

Podobnie jak Brazylia, tak i Serbia potrzebowała zaledwie trzech setów, żeby przechylić szalę zwycięstwa w spotkaniu z USA na swoją korzyść. Amerykanie nie zaprezentowali się zbyt dobrze i jak zgodnie przyznają, zrobią wszystko, żeby zaprezentować się lepiej przeciwko Polsce.

Michał Rudnik
Michał Rudnik

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych jedynie w pierwszym secie zdołała podjąć walkę z Serbami. W pozostałych partiach Amerykanie nie mieli już praktycznie nic do powiedzenia. - Nie możemy być zadowoleni z takiego meczu - przyznał Thomas Hoff. - Chcieliśmy, żeby to wszystko wyglądało inaczej, ale niestety tak nie było - stwierdził. - Możemy tylko pogratulować rywalom zwycięstwa - dodał jego trener Hugh McCutcheon.

Trener Serbów z kolei, w ramach rewanżu, również znalazł powody do gratulacji rywalom. - Chcę pogratulować Amerykanom postawy. Chociaż zwyciężyliśmy dosyć szybko, to postawili nam w tym meczu trudne warunki - powiedział Igor Kolaković.

Kapitan reprezentacji USA przyznaje, że jego zespół nie zaprezentował się najlepiej. - Poza pierwszym setem nie pokazaliśmy tego, co potrafimy. Popełnialiśmy za wiele błędów, a nasi rywale to wykorzystywali. Gdy przestała nam wychodzić gra, wszystko zaczynało się psuć. Później nie potrafiliśmy powrócić do naszego stylu - stwierdził Hoff. - Trudno powiedzieć, co tak podziałało na moich podopiecznych - dodał McCutcheon. - Spodziewałem się osobiście innego spotkania w ich wykonaniu.

O wiele bardziej zadowoleni po meczu byli Serbowie. Doświadczony Nicola Grbić pochwalił swoich kolegów za zaangażowanie. - To było dla nas dosyć trudne spotkanie. Mieliśmy w nim różne momenty. Zaczęliśmy bardzo skoncentrowani, ale i trochę spięci. Później się wyluzowaliśmy i było w porządku.

Igor Kolaković z kolei przyznał, że w pierwszym secie jego zespół nie do końca zaprezentował się tak, jakby tego oczekiwał. - Na początku meczu trochę nam brakowało. Mieliśmy problemy, a nasza gra nie do końca była uporządkowana. Przegrywaliśmy z Amerykanami, ale w końcówce udało nam się wrócić do gry i ostatecznie przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść – 25:23..

Grbić przyznał, że jego zespół obawiał się przed meczem Amerykanów i wcale nie spodziewał się zwycięstwa w trzech setach. - Stany Zjednoczone to bardzo trudny przeciwnik, z którym gra się ciężko. Nam na szczęście udało się wyjść zwycięsko z tej potyczki - dodał.

Obie drużyny w kolejnym swoim meczu zmierzą się z Polską. - Nie pozostaje nam nic innego, jak wygrać - mówi Thomas Hoff. - Nie chcemy tak szybko odpaść z finałów - dodaje Hugh McCutcheon.

- Naszym celem będzie zwycięstwo z Polską w drugim spotkaniu, choć na pewno nie będzie to łatwe - skwitował reprezentant Serbii – Nicola Grbić. - Na pewno trudno będzie nam powtórzyć taki wynik jak z USA, ale zrobimy wszystko, żeby wygrać - dodał Igor Kolakovic.

*Z Rio de Janeiro dla SportoweFakty.pl Michał Rudnik

Blog Vitala Heynena - trener mistrzów świata pisze specjalnie dla Czytelników WP!

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf.własna
Komentarze (2)
 • coperfield Zgłoś komentarz
  Byłem wręcz zszokowany oglądając ów mcz Usa miałem ba nadal mam! choć wstrząsnęli własną reputacją, za obecną na tęchwilę oczywiście drugą siłę po Brazylii mej kochanej, Usa
  Czytaj całość
  wyprzedzili pozostałe kadry i są tym kim my chcieliśmy, i ciągle jeszcze możemy być bo mamy takie talenty, być. To dla nas źle że oni dziś przegrali no ale że ten turniej jak i olimpijski zapowiadają się przekapitalnie to fakt. Naszą ligę ogląda się z niemniejszą przyjemnością, no ale to co Usa zrobiło w ciągu pięciu sześciu lat oprawić w okucia ramki okładki jako elementarz i podręcznik akademicki dla głodnych sukcesów i spragnionych budowania od zera na podstawach piramidy.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×