3 punkty Atomu - relacja ze spotkania Atom Trefl Sopot - Modrańska Prościejów

Atom Trefl pokonał bez straty seta drużynę mistrzyń Czech i wywalczył bardzo cenne 3 punkty. Sopocianki rozegrały jedno z najlepszych spotkań w tym sezonie. Zwycięstwo zawdzięczają zwłaszcza skutecznej grze w bloku oraz zagrywce. W ataku zaś prym wiodła Margareta Kożuch, na którą drużyna z Czech nijak nie mogła znaleźć sposobu.

Maciej Szeniawski

Gospodynie bardzo dobrze rozpoczęły spotkanie i od początku, głównie za sprawą ostrych zagrywek oraz szczelnych bloków, budowały swoją przewagę (8:3). Po pierwszej przerwie technicznej w szeregi Atomu wkradło się jednak sporo nerwowości. Błędy w przyjęciu oraz nieskuteczne ataki spowodowały, iż drużyna z Czech doprowadziła do wyrównania (10:10). Na szczęście dla zawodniczek Trefla nadal funkcjonował ich blok, od którego odbijały się zarówno Helena Horka, jak i Sanja Popović. W ofensywie pewnym punktem Trefla była zaś Margareta Kożuch. To jej efektowne zbicie zapewniło sopociankom prowadzenie 16:13. Trener gości, Miroslav Cada, starał się ratować sytuację swojego zespołu zmianami, lecz przeprowadzone przez niego manewry nie przyniosły oczekiwanego rezultatu. Atom wygrał premierową partię do 21.

Druga odsłona miała na starcie nieco bardziej wyrównany przebieg, niż poprzednia. W dalszej fazie seta zaczęła się jednak uwidaczniać przewaga gospodyń. Podopieczne Alessandro Chiappiniego nie dawały przyjezdnym rozwinąć skrzydeł i uciekały na kolejne punkty. Cały czas dopisywał im bowiem serwis oraz blok. W obu tych elementach punkty zdobywała Eleonora Dziękiewicz. Na drugiej przerwie technicznej było już 16:9. Modrańska praktycznie nie istniała w ataku. Zawodniczki Trefla podbijały kolejne jej zbicia, po czym wyprowadzały skuteczne kontry. Seta udaną akcją z obejścia zakończyła Dziękiewicz (25:14).

Podczas gdy wydawało się, że trzecia partia będzie już tylko formalnością, siatkarki z Prostejova zaczęły łapać wiatr w żagle. Przyjezdne nie dawały za wygraną i szybko zbudowały sobie kilkupunktową przewagę (3:7). Od tego momentu wróciła dominacja Trefla. Nieprzyjemne zagrywki Coriny Ssuschke-Voigt oraz mądre ataki Kożuch spowodowały, iż Atom odrobił wszystkie straty, a po chwili wyszedł na prowadzenie. Przy stanie 13:9 dla gospodyń, o przerwę zmuszony był poprosić trener Cada. Jednak sopocianki kontynuowały dobrą grę i utrzymywały ciężko wypracowaną różnicę kilku oczek. "Atomówki" nie dały się już zatrzymać i pokonały rywalki 3:0.

Atom Trefl Sopot - Modrańska Prościejów 3:0 (25:21, 25:14, 25:20)

Atom: Dziękiewicz, Glass, Ssuschke-Voigt, Hodge, Ozsoy, Kożuch, Maj (libero) oraz Saad

Modrańska: Velikiy, Horka, Monzoni, Popović, Hroncekova, Smak, Chlumska (libero) oraz Soares, Kubinova, Tomasekova, Artmienko