Pożegnalny mecz Neriman Ozsoy - przed spotkaniem Dynamo Kazań - Atom Trefl Sopot

Po ponad dwóch tygodniach przerwy wznawia swoje rozgrywki Liga Mistrzyń. Atom Trefl Sopot czeka w środę bardzo ciężkie spotkanie w grupie C. Rywalem sopocianek będzie niepokonany jak do tej pory zespół Dynama Kazań.

Karolina Biesik
Karolina Biesik

Z mistrzyniami Rosji Atomówki zmierzyły się po raz pierwszy ponad miesiąc temu (dokładnie 7 grudnia). Nie było to udane spotkanie w wykonaniu drużyny z Trójmiasta. Przed własną publicznością podopieczne Alessandro Chiappiniego nie potrafiły znaleźć sposobu na powstrzymanie Jekatieriny Gamowej i spółki. Mecz cały czas kontrolowały zawodniczki Dynama. Tylko w ostatniej partii sopocianki nawiązały wyrównaną walkę, ale nie wystarczyło to na wygranie chociażby jednego seta. Atom Trefl Sopot przegrał gładko 0:3. Porażka z Dynamem Kazań jest jak do tej pory jedyną odniesioną na europejskich parkietach drużyny Chiappiniego.

Dynamo Kazań jest niekwestionowanym liderem w tabeli grupy. Rosyjski zespół w tegorocznych rozgrywkach Ligi Mistrzyń nie doznał jeszcze żadnej porażki. Z 11 punktami na koncie przewodzi grupie C. Najbliżej pokonania mistrzyń Rosji było niespodziewanie w 1. kolejce spotkań VK Modranska Prostejow. Teoretycznie najsłabszy zespół grupy - mistrz Czech wygrał w Kazaniu 2 pierwsze partie w meczu, ale Dynamo odbudowało się i wygrało ostatecznie 3:2. Niekwestionowaną liderką rosyjskiego klubu jest Gamowa. Reprezentantka Rosji praktycznie w każdym meczu zdobywa dla swojej drużyny 15-20 punktów.

Atom Trefl Sopot ostatnie ligowe mecze gra w kratkę. Tuż po Nowym Roku sopocianki uległy na wyjeździe zespołowi Aluprofu Bielsko-Biała 0:3. Była to trzecia porażka odniesiona w tym sezonie na polskich parkietach. Do tej pory Atomówki radziły sobie w PlusLidze Kobiet dobrze i nie potrafiły pokonać wyłącznie zespołu z Muszyny, więc porażka w Bielsku jest tym bardziej zaskakująca. W minioną niedzielę już w o wiele lepszej dyspozycji podopieczne Chiappiniego w niewiele ponad godzinę uporały się z trzecią drużyną tabeli - Tauronem Dąbrowa Górnicza. Na przekroju tygodnia Atom Trefl Sopot rozegrał jedno słabe i jedno bardzo dobre spotkanie. Najważniejsze w tym momencie dla Atomówek to ustabilizowanie swojej gry.

Mecz w Kazaniu będzie ostatnim jaki rozegra w barwach Atomu Trefla Sopot Neriman Ozsoy. Turczynka tuż po spotkaniu z zespołem z Dąbrowy ogłosiła, że po półtorarocznym pobycie opuszcza sopocki klub. Zawodniczka nie zdradziła jeszcze dokładnie swoich planów na dalszą karierę. - Chciałabym teraz kontynuować swoją karierę w nieco inny sposób. Myślę, że w obecnej sytuacji lepiej będzie, kiedy stąd odejdę. To dobry krok, ponieważ z mojego punktu widzenia ten projekt wygląda nieco inaczej, niż na początku - mówiła Ozsoy na konferencji.

Przyjmująca od początku pojawienia się w Trójmieście była filarem drużyny. Swoimi atomowymi atakami włożyła wielki wkład w zdobycie przez Atom Trefl Sopot w sezonie 2010/2011 Wicemistrzostwa Polski. Po poniedziałkowym treningu Klub Kibica sopockiego zespołu oficjalnie pożegnał wspaniałą zawodniczkę i podziękował za sportowe emocje jakie Ozsoy im dostarczała.

Mecz Dynamo Kazań -Atom trefl Sopot rozpocznie się w środę o godzinie 14:00.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×