VfB Friedrichshafen w kolejnej rundzie - po wtorkowych spotkaniach w LM

We wtorek odbyły się jedynie dwa spotkania w ramach Ligi Mistrzów. W pierwszym ZAKSA pewnie pokonała CAI Teruel 3:0 a w drugim Euphony Asse Lennik uległo na własnym parkiecie VfB Friedrichshafen 1:3.

Marek Grzebyk

Grupa B

Przed meczem trener Belgów liczył co najmniej na powtórkę z meczu z Zenitem Kazań, kiedy to jego drużyna zmusiła faworyzowanych Rosjan do rozegrania aż pięciu setów. Ta sztuka jednak im się nie udała a VfB Friedrichshafen zwycięstwem w Lennik zapewniło sobie awans do kolejnej rundy Ligi Mistrzów. Belgowie walczyli niezwykle zacięcie jednak pomimo prowadzenia przez niemal całą pierwszą partię, w końcówce zabrakło im zimnej krwi. Drugi set to już spokojniejsza gra gości, którzy pomimo kilku zrywów zawodników Euphony kontrolowali przebieg seta.

Wprawdzie w trzeciej odsłonie Belgowie wreszcie się przełamali to było wszystko na co ich stać. Niemiecka drużyna bardzo szybko się otrząsnęła i zwycięstwem 25:21 w czwartej partii przypieczętowała swój awans do Playoff 12.

Euphony Asse-Lennik - VfB Friedrichshafen 1:3 (30:32, 23:25, 25:20, 21:25 )

Euphony Asse-Lennik: Westphal, Overbeeke, Tolar, Radić, Claes, Verschueren, Plot (libero) oraz Barcala, De Brabandere, Deville, Ramma

VfB Friedrichshafen: Jamroc, Venno, Zatko, Bohme, Jose, Idi, Spath (libero) oraz Denmark, Vemić, Jovović, Jovanović

Grupa C

W drugim rozegranym we wtorek spotkaniu ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała CAI Teruel 3:0.