Puchar Włoch nie dla Katarzyny Skorupy

Katarzyna Skorupa i jej koleżanki zajęły trzecie miejsce w Pucharze Włoch. Turniej finałowy wygrało Yamamay Busto Arsizio, które spisuje się w tym sezonie rewelacyjnie i na rodzimych parkietach nie poniosło jeszcze porażki.

Agnieszka Kaszuba

Działacze Chateau D'Ax Urbino bardzo liczyli na udział w wielkim finale Pucharu Włoch. Te ambitne plany pokrzyżował jednak zespołowi Katarzyny Skorupy niżej notowany rywal z Piacenzy. Siatkarki z Urbino nie miały w półfinałowym pojedynku zbyt wiele do powiedzenia i musiały zadowolić się walką o trzecie miejsce. Na otarcie łez pokonały Liu-Jo Volley Modena i w efekcie stanęły na najniższym stopniu podium.

Mecz finałowy był popisem lidera Serie A - Yamamay Busto Arsizio. Faworytki rozgromiły Rebecchi Piacenza i zapewniły sobie udział w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzyń. MVP turnieju wybrano Czeszkę, Helenę Havelkovą.

Wyniku Pucharu Włoch 2012:

półfinały:
Chateau D'Ax Urbino - Rebecchi Nordmeccanica Piacenza 0:3 (21:25, 18:25, 21:25)
Yamamay Busto Arsizio - Liu-Jo Volley Modena 3:2 (22:25, 25:19, 25:17, 16:25, 15:12)

mecz o 3. miejsce:
Liu-Jo Volley Modena - Chateau D'Ax Urbino 2:3 (25:22, 24:26, 22:25, 25:16, 13:15)

finał:
Yamamay Busto Arsizio - Rebecchi Nordmeccanica Piacenza 3:0 (25:13, 25:18, 25:17).