WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Poważna kontuzja Piotra Łukasika, ogromne kłopoty Totolo z przyjmującymi

Potwierdziły się najgorsze przypuszczenia jeśli chodzi o uraz Piotra Łukasika - przyjmującego Indykpolu AZS UWM Olsztyn. Szczegółowe badania zawodnika wykazały zerwanie więzadła krzyżowego przedniego oraz uszkodzenie obu łąkotek w kolanie. To w praktyce oznacza koniec sezonu dla siatkarza. A dla trenera Tommaso Totolo spory ból głowy jeśli chodzi o obsadę przyjmujących.
Paweł Sala
Paweł Sala

Oficjalny komunikat lekarza drużyny Indykpolu AZS UWM Olsztyn Wojciecha Remiszewskiego odnośnie stanu zdrowia Piotra Łukasika jest wielce niepomyślny dla niego samego. Podczas spotkania 12. kolejki PlusLigi pomiędzy olsztynianami a AZS Politechniką Warszawską młody przyjmujący nabawił się kontuzji, lecz o własnych siłach opuszczał parkiet. Wydawało się, iż uraz nie jest na tyle groźny, na ile wyglądał. Niestety kontuzja siatkarza jest bardzo poważna. 

Łukasik zerwał więzadło krzyżowe przednie i uszkodził obie łąkotki w stawie kolanowym. Siatkarz jest już po pierwszym zabiegu. Po badaniach diagnostycznych dokonano plastyki więzadła krzyżowego przedniego. Po czterech-sześciu tygodniach rehabilitacji planowane są dalsze zabiegi rekonstrukcyjne. Zawodnik może już nie wrócić w tym sezonie na boisko.

Tym samym w coraz trudniejszej sytuacji kadrowej znajduje się ekipa Indykpolu AZS UWM Olsztyn. Trener Tommaso Totolo ma znacznie ograniczone pole manewru jeśli chodzi o przyjmujących. Do dyspozycji są praktycznie tylko Paweł Siezieniewski oraz Wojciech Ferens.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
indykpolazsuwm.pl

Komentarze (3):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • ana 0
  W Olsztynie zgłoszony jest jeszcze młodziutki Urbanowicz, no i mają drugiego libero, równie młodego mariańskiego - tak czy siak, bardzo kiepsko to wygląda :/ Choć w Olsztynie nikt z powodu kontuzji meczów przekladać na razie nie chce, tak jak w wielkim Kedzierzynie
  duszyczka Jeśli Siezieniewskiego albo Ferensa dopadnie choćby grypa to powtórzy się sytuacja z Kędzierzyna, w którym atakujący jest środkowym :) zima przyniosła plagę kontuzji w PlusLidze.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • duszyczka 0
  Jeśli Siezieniewskiego albo Ferensa dopadnie choćby grypa to powtórzy się sytuacja z Kędzierzyna, w którym atakujący jest środkowym :) zima przyniosła plagę kontuzji w PlusLidze.
  [ 1 komentarz w tej dyskusji ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Boss 0
  Szkoda chłopaka, a i sytualcja w Olsztynie neiciekawa. Pognali Yudina, teraz kontuzja więc kadra wąziutka a meczy sporo. Może jeszcze będą się starali kogoś na szybko zakontraktować, ale czy ktoś będzie chciał u nich grać, skoro podobno mają spore problemy z wypłacalnoscia?
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (3)
Pokaż więcej komentarzy (3)
Pokaż więcej komentarzy (3)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×