Serie A: Przerwany mecz zespołu Gruszki, Jarosz najlepiej punktującym Latiny

Za nami szósta kolejka rundy rewanżowej Serie A. Gładkie zwycięstwo odniósł zespół Łukasza Żygadły, natomiast ekipa Jakuba Jarosza musiała przełknąć gorycz porażki. Z powodu zbyt dużej różnicy temperatur w hali i na zewnątrz, w połowie przerwano mecz drużyny z Ravenny, w której gra Piotr Gruszka.

Ag Sta
Ag Sta

Itas Diatec Trentino z Łukasz Żygadło w wyjściowym składzie odniósł ważne zwycięstwo nad czwartą w tabeli Casa Modena, umacniając się tym samym na pozycji lidera Serie A. Warto podkreślić, że było to 450 mecz Trentino we włoskiej Serie A i 40 derby z ekipą z Modeny.

W spotkaniu obu ekip zacięty był właściwie tylko pierwszy set, wygrany przez Trentino po grze na przewagi, 34:32. W kolejnych partiach drużyna Polaka była zdecydowanie lepsza od rywala, deklasując do w partii trzeciej, wygranej do 15. Do zwycięstwa Itasu Diatec walnie przyczynił się MVP spotkania, Jan Stokr, zdobywca 18 punktów atakujący z 63 proc. skutecznością.

Itas Diatec Trentino - Casa Modena 3:0 (34:32, 25:21, 25:15)

***

Zima daje się we znaki nie tylko w Polsce. Z powodu zbyt dużej różnicy temperatur na hali i na zewnątrz (powodującej konieczność wycierania boiska po każdej akcji), sędziowie zdecydowali się na przerwanie spotkania pomiędzy CMC Ravenną, ekipą Piotra Gruszki, a Bre Banca Lannutti Cuneo. Chociaż oba zespoły dzieli w tabeli aż 11 oczek (Ravenna jest ostatnia, drużyna z Cuneo - trzecia) potyczka, której przyglądało się 2,5 tys. osób, była niezwykle zacięta. Oba z rozegranych setów kończyły się na przewagi, w tym pierwsza partia dopiero przy stanie 33:31. Decyzja co do losów spotkania zostanie podjęta w najbliższym czasie.

Marcegaglia CMC Ravenna - Bre Banca Lannutti Cuneo 1:1 (33:31, 24:26, 8:7)

***

Ten weekend nie był udany dla zespołu Jakuba Jarosza. Andreoli Latina, z Polakiem w wyjściowym składzie, uległa bowiem Coprze Piacenza 1:3, spadając tym samym na 10. lokatę w Serie A. Pomimo porażki, Jarosz zaliczył dobry występ. Zdobył 15 oczek i był najlepiej punktującym zawodnikiem swojego zespołu, chociaż jego skuteczność w ataku nie była imponująca (46 proc.). To jednak Copra miała w swoim składzie Władimira Nikołowa, który był w sobotę nie do zatrzymania na boisku. Zdobył w sumie 28 oczek, w tym dwa bezpośrednio z zagrywki i jeden blokiem, kończąc blisko dwa ataki na trzy.

Andreoli Latina o ligowe punkty będzie musiała walczyć w następnej kolejce, gdzie czeka ją spotkanie z sąsiadem z tabeli - 9. M. Roma Volley.

Copra Elior Piacezna - Andreoli Latina 3:1 (25:14, 19:25, 25:20, 25:16)

***

Wyniki pozostałych spotkań 6. kolejki rundy rewanżowej Serie A:

M. Roma Volley - Energy Resources San Giustino 1:3 (23:25, 27:29, 25:22, 21:25) Lube Banca Marche Macerata - Tonno Callipo Vibo Valentia 2:3 (25:21, 24:26, 17:25, 25:13, 16:18) Fidia Padova - Sisley Belluno 0:3 (22:25, 23:25, 21:25) Acqua Paradiso Monza Brianza - Marmi Lanza Verona 3:0 (25:15, 25:19, 25:16)