Szwajcarzy wracają do gry po 13 latach

Reprezentacja Szwajcarii przegrała 0:3 z Chorwatami podczas drugiej rundy kwalifikacyjnej do mistrzostw Europy 2013. Było to pierwsze międzynarodowe spotkanie Szwajcarów po trzynastu latach przerwy.

Marek Grzebyk

Szwajcarzy w pierwszej partii przez bardzo długi czas utrzymywali się na prowadzeniu (16:11), jednak Chorwaci dzięki niesamowitej postawie swoich blokujących zdołali odwrócić losy tego seta a później wygrali dwie kolejne partie czym zepsuli święto, jakim jest powrót reprezentacji Szwajcarii na arenę międzynarodową. - Naszym celem było grać twardo przez cały czas, ale Chorwaci zdołali nas zdominować. To niezwykły przywilej być częścią tej grupy i pomimo porażki 0:3 uważam nasz powrót po tak długiej przerwie za udany - powiedział trener Szwajcarów Carl McGown.

Chorwacja - Szwajcaria 3:0 (25:21, 25:22, 25:20)