KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

LŚ grupa A: Młodzi gniewni atakują

Kubańczycy i Serbowie wiodą prym w grupie A w pokonanym polu zostawiając reprezentacje Rosji i Japonii. Sbornej nie pomaga nawet powrót czołowych zawodników.
Kinga Popiołek
Kinga Popiołek

- Serbia zagrała bardzo dobrze, nie mogliśmy sobie poradzić z ich zagrywką, która niszczyła naszą strategię w ofensywie - przyznał kapitan japońskiej reprezentacji, Daisuke Usami. - To zwycięstwo zdecydowanie podniosło morale moich młodych zawodników - nie ukrywał serbski szkoleniowiec, Igor Kolaković.

Trener Serbów zdecydował się desygnować do gry młodych siatkarzy, a młodość rządzi się swoimi prawami. Z tego tytułu Plavi, mimo popełnienia większej liczby błędów od rywali, i tak potrafili rozstrzygnąć wynik poszczególnych partii - i ostatecznie całego spotkania - na własną korzyść.

Lekki niepokój wzbudziła nieobecność w wyjściowej szóstce Aleksandara Atanasijevicia. Jednak, jak wytłumaczył Kolaković, Serb ma właśnie wolny sezon od kontuzji, a dla dobra reprezentacji jest ważne, aby taki stan rzeczy utrzymał się do igrzysk olimpijskich. Stąd oszczędzanie Atanasijevicia w ostatnich dniach. W tej sytuacji ciężar gry na swoje barki wzięli Uros Kovacević (14 punktów), Bojan Janić i Sasa Starović (po 10). Po stronie japońskiej osamotnionym liderem był Kunihiro Shimizu, ale jego 17 punktów nie było w stanie zapewnić zwycięstwa drużynie.

Japonia - Serbia 0:3 (21:25, 23:25, 23:25)

Japonia: Kondoh, Suzuki, Tomimatsu, Shimizu, Fukuzawa, Ishijima, Tanabe (libero) oraz Usami, Matsumoto, Yoneyama.

Serbia: Rasić, Mitić, Janić, Kovacević, Starović, Lisinac, Vujić (libero) oraz Terzić, Atanasijević, Brdjović.

***

Czarne chmury zbierają się nad reprezentacją Rosji, która przegrała kolejne spotkanie w tegorocznej Lidze Światowej. Chociaż w tym przypadku, kiedy dla Sbornej priorytetem są igrzyska olimpijskie, można się zastanawiać, czy nie jest to pewnego rodzaju zasłona dymna dla uśpienia rywali.

Podopieczni Władimira Alekny w pierwszej partii ulegli po grze na przewagi, lecz ta minimalna porażka dodała im tylko więcej werwy: w drugim secie doprowadzili do wyrównania stan rywalizacji na 1:1. I to by było na tyle, bowiem w kolejnych dwóch odsłonach to Kubańczycy dzielili i rządzili.

- Nasze zagrywki z wyskoku, chociaż były bardzo ryzykowne, przyniosły świetny rezultat i uniemożliwiły Rosjanom wejście do gry - cieszył się Wilfredo Leon. On sam wygrał Kubańczykom jedną partię, zdobywają 25 oczek. Najlepiej w Sbornej pod tym kątem spisywał się Maksim Michajłow (25 punktów). Podopieczni Orlando Samuelsa Blackwooda przeważali w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i po sześciu spotkaniach zasłużenie zajmują pierwsze miejsce w grupie A.

Kuba - Rosja 3:1 (26:24, 21:25, 25:22, 25:17)

Kuba: Diaz, Mesa, Bell, Leon, Quintana, Cepeda, Gutierrez (libero) oraz Estrada, Leyva, Hernandez.

Rosja: Butko, Muserskij, Apalikow, Michajłow, Siwożelez, Ilinych, Sokołow (libero) oraz Abrosimow, Grankin, Bierieżko, Krugłow.

LŚ grupa A

Drużyna M Z P Ratio set Ratio m. punkty Punkty
Kuba 12 10 2 2.000 1.095 28
Rosja 12 8 4 1.261 1.036 20
Serbia 12 6 6 1.125 1.002 20
Japonia 12 0 12 0.306 0.872 4

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna/FIVB
Komentarze (2)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×