KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Znana kadra Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza na sezon 2012/2013

Znana jest już niemal cała kadra dąbrowskiego MKS-u. Do zespołu ma dołączyć jeszcze jedna siatkarka, ale jej nazwisko nie jest znane. - Kontrakt czeka na złożenie przez nią podpisu - mówią w klubie.

Olga Krzysztofik
Olga Krzysztofik

W zespole Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza nie ma wielkich zmian przed zbliżającym się sezonem. Drużyna wystąpi w Lidze Mistrzyń, co było jednym z powodów pozyskania nowych zawodniczek, które mają być wzmocnieniem drużyny. W zespole są aż cztery reprezentantki Polski - Joanna Kaczor, Krystyna Strasz, Maja Tokarska oraz Elżbieta Skowrońska, która jednak nie może grać z powodu kontuzji, ale powołanie od Alojzego Świderka otrzymała.

- Stworzyliśmy zespół, który będzie stać na walkę o tytuł mistrzyń Polski. Nie dokonaliśmy wielu zmian, pozostały wszystkie zawodniczki z podstawowej szóstki, a również dokonaliśmy wzmocnień - podkreślił prezes MKS-u Robert Koćma.

Do zespołu dołączyły tylko trzy zawodniczki, wspomniana Kaczor i Tokarska, a po urlopie macierzyńskim na parkiet powraca Joanna Staniucha-Szczurek. Jednak nie jest to koniec wzmocnień. Do zagłębiowskiej ekipy przyjdzie jeszcze jedna siatkarka, ale jej nazwisko jest trzymane w tajemnicy.

- Uzgodniliśmy ze sztabem szkoleniowym, że będziemy chcieli wypożyczyć Kasię Urban, bo trener Kawka uważa, że ta zawodniczka ma potencjał i powinna grać w pierwszej szóstce. Natomiast Natalia Kurnikowska miała jeszcze roczny kontrakt, ale dla jej dobra postanowiliśmy ją z niego zwolnić. Będzie u nas grała jeszcze jedna zagraniczna siatkarka. Jednak nie czuję się zobowiązany do podania informacji kto to będzie. W ciągu najbliższych dwóch, trzech tygodni powinna złożyć swój podpis na kontrakcie - wyjaśnił prezes Koćma.

Jak się dowiedzieliśmy, ma to być młoda i perspektywiczna zawodniczka, która ostatni sezon spędziła w Serie A2.

Kadra zawodniczek Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza na sezon 2012/2013:

Dirickx Frauke (rozgrywająca)
Kaczor Joanna (atakująca)
Leys Charlotte (przyjmująca)
Liniarska Aleksandra (środkowa)
Nuszel Natalia (przyjmująca)
Plchotova Ivana (środkowa)
Skowrońska Elżbieta (przyjmująca)
Staniucha-Szczurek Joanna (przyjmująca)
Strasz Krystyna (libero)
Śliwa Magdalena (rozgrywająca)
Tokarska Maja (środkowa)
Zaroślińska Katarzyna (atakująca)

Przybyły: Kaczor Joanna (Bank BPS Muszyna), Staniucha-Szczurek Joanna (urlop macierzyński), Tokarska Maja (Atom Trefl Sopot).

Odeszły: Kurnikowska Natalia (AZS Białystok), Lis Małgorzata (PTPS Piła), Ściurka Dorota (Budowlani Łódź), Urban Katarzyna (?), Żebrowska Izabela (Chemik Police).

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (4)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×