KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Rysy zdobyli, zabrakło ciut do Giewontu - podsumowanie sezonu oraz plany na następny Tauronu MKS

W Dąbrowie Górniczej celują w mistrzostwo Polski oraz szykują się do walki w Lidze Mistrzyń. O budżecie, pensjach dla siatkarek oraz sponsorach rozmawiano podczas konferencji prasowej.

Olga Krzysztofik
Olga Krzysztofik

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza ogłosił skład na sezon 2012/2013, który wzbogaci się o jeszcze jedną siatkarkę. W klubie nadal cieszą się z najlepszego wyniku w historii, ale przede wszystkim myślą o zbliżających się rozgrywkach ligowych oraz pucharowych, zespół wystąpi bowiem w Lidze Mistrzyń.

Miniony sezon dąbrowskie siatkarki zakończyły z Pucharem Polski oraz brązowymi medalami mistrzostw Polski. Tym samym jest to najlepszy wynik w historii MKS-u. - Był to wielki prezent na dwudziestolecie klubu, który w tym roku obchodzimy. Budowaliśmy go od zera, a miniony sezon zakończyliśmy z Pucharem Polski i brązowym medalem. Możemy czuć lekki niedosyt, gdyż byliśmy blisko finału. Jednak gdy przemyślałem sobie wszystko na spokojnie, to stwierdziłem, że może dobrze, iż tak się stało. Gdybyśmy w jednym roku ustrzelili dublet, to o co walczylibyśmy w następnym sezonie. I oto plan na zbliżające się rozgrywki jest następujący - zdobyć mistrzostwo kraju - powiedział Robert Koćma, prezes klubu.

Podobnego zdania jest prezydent Dąbrowy Górniczej. - Ten rok faktycznie należał do imponujących. Rysy zdobyliśmy, zabrakło ciut do Giewontu. Dzięki wzmocnieniom otwierają się przed nami szanse na mistrzostwo Polski - podkreślił Zbigniew Podraza.

Zmiany w składzie są wręcz kosmetyczne, dotychczas do zespołu dołączyły jedynie trzy siatkarki. - Stworzyliśmy zespół, który będzie stać na walkę o tytuł. Nie dokonaliśmy wielu zmian, pozostały wszystkie zawodniczki z podstawowej szóstki, a również dokonaliśmy wzmocnień - przekonuje Koćma.

Mimo że sztab szkoleniowy również docenia wagę sukcesu drużyny, to dla pierwszego trenera ważniejsze jest coś innego. - Z mojego punktu widzenia najważniejsze jest to, że w ubiegłym sezonie udało nam się stworzyć zespół, który rozumiał się na boisku i poza nim, który tworzył drużynę zawsze. Mieliśmy gorsze i lepsze momenty, ale wszystkie zespoły w polskiej lidze tak grały. Mieliśmy grupę, która tworzyła jedność - przyznał Waldemar Kawka.

Zbigniew Podraza (prezydent Dąbrowy Górniczej) oraz Robert Koćma (prezes Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza) są pewni, że siatkarki zdobędą złote medale MP Zbigniew Podraza (prezydent Dąbrowy Górniczej) oraz Robert Koćma (prezes Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza) są pewni, że siatkarki zdobędą złote medale MP
Walka o mistrzostwo kraju oraz rywalizacja na arenie międzynarodowej, czyli w Lidze Mistrzyń wymaga odpowiednich środków finansowych. O wielkość budżetu w klubie nie muszą się martwić, choć przyznają, że pozostał do wykonania jeszcze jeden mały krok.

- Budżet uległ zwiększeniu przy takim sukcesie. Musiał on wzrosnąć przez sam fakt gry w Lidze Mistrzyń, która wiąże się z kosztami wysokości 400 tysięcy złotych. Jeśli chodzi o wynagrodzenia dla siatkarek, to wzrosną one o mniej więcej 12 proc. Również sztab szkoleniowy otrzyma podwyżkę od 1 lipca. Kilka rozmów z potencjalnymi sponsorami dobiegają końca, w ciągu dwóch, trzech tygodni podpiszemy umowy. Mam nadzieję, że dopełni to nasz budżet w 100 proc. Umowa z Tauronem obowiązuje do 30 czerwca, ale jesteśmy w trakcie ustalania szczegółów nowej umowy, więc jestem przekonany, że Tauron Polska Energia będzie sponsorem tytularnym również w zbliżającym się sezonie -  wyjaśnił szczegółowo prezes Koćma.

Klub już niedługo spełni również wymaganie dotyczące bycia spółką akcyjną. - Za jakieś dwa tygodnie klub będzie spółką akcyjną, wniosek aktualnie znajduje się w sądzie. Udziałowcami klubu są osoby prywatne, od lat związane z klubem, które kładą środki finansowe z własnych firm. Przekształcenie musiało nastąpić zgodnie z ustawą. Natomiast już po przekształceniu będziemy chcieli się otworzyć na innych udziałowców, przede wszystkim dla miasta, które jeszcze nie jest udziałowcem - wyjaśnił Robert Koćma.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×