Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Polsat pobił rekordy oglądalności

Polsat Sport zanotował najlepsze wyniki oglądalności wydarzeń sportowych w całej 12-letniej historii swojego nadawania.
Rafał Malinowski
Rafał Malinowski

Ponad 4 mln 300 tys. widzów oglądało w Polsacie i Polsacie Sport finał tegorocznej Ligi Światowej. Sobotni finał Wimbledonu z Agnieszką Radwańską w Polsacie Sport śledziło 1 mln 125 tys. widzów. Ostatni weekend i tydzień były bardzo udane dla tego kanału. Polsat Sport ustanowił rekordy oglądalności w obu tych okresach.

To był niesamowity sportowy weekend. Wspaniała gra naszej siatkarskiej reprezentacji w Lidze Światowej i finał Wimbledonu z udziałem Agnieszki Radwańskiej przełożyły się na świetne wyniki oglądalności stacji grupy Polsat. Przedsmak rekordowych wyników dał półfinałowy mecz Polska- Bułgaria, który śledziło 1 mln 668 tys. widzów na antenie otwartej Polsatu i 735 tys. w Polsacie Sport (dane: Nielsen Audience Measurement). Dało to Polsatowi 16,45% w grupie 4+ i 19,73% w grupie komercyjnej, oraz odpowiednio 7,25% i 8,92% w Polsacie Sport.

Niedzielny finał zmagań siatkarzy oglądało łącznie na obu antenach 4 mln 314 tys. widzów. 3 mln 88 tysięcy śledziło mecz na antenie głównej Polsatu, co przełożyło się na 25% w grupie 4+, oraz 28,42% w grupie 16-49. Polsat podczas nadawania meczu i ceremonii dekoracji był liderem w obu grupach audytoryjnych. Antenę Polsatu Sport wybrało 1 mln 266 tysięcy widzów, ceremonię medalową oglądało jeszcze więcej bo 1 272 tys. widzów. W obu przypadkach stacja zanotowała najlepsze wyniki oglądalności wydarzeń sportowych w całej 12-letniej historii swojego nadawania. Mecz finałowy Polska – USA zgromadził w Polsacie Sport 9,92 % widowni w grupie 4+ i ponad 11% w grupie komercyjnej.

Polsat Sport osiągnął również doskonały wynik w trakcie nadawania sobotniego finału Wimbledonu z Agnieszką Radwańską. Mecz Polki z Sereną Williams oglądało ponad 1 mln 125 tys. widzów, co przełożyło się na 16,57% w grupie 4+ i 17,32% w grupie 16-49.

Polsat Sport w minionym tygodniu zanotował serię rekordów oglądalności. Ostatni weekend okazał się rekordowy w historii kanału. Udziały za sobotę i niedzielę wyniosły łącznie 4.6% w grupie 16-49 i 4.33% w grupie 4+. Najlepszy w dotychczasowej historii stacji pod względem oglądalności był także cały ubiegły tydzień. Polsat Sport zanotował prawie 2.5% w grupie komercyjnej i 2.37% w grupie 4+. Z takim wynikiem Polsat Sport znalazł się w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych stacji ubiegłego tygodnia.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (11)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×