Turniej o Puchar Gubernatora Miasta Tiumen: Atom Trefl wygrał pierwszy mecz

Zawodniczki Atomu Trefla Sopot wyjechały na zaproszenie Gubernatora Miasta Tiumen na turniej towarzyski. W pierwszym meczu zmierzyły się z tureckim zespołem Iller Bankasi.

Anna Kossabucka

Zawody te mają być przetarciem dla zawodniczek Jerzego Matlaka przed rozgrywkami Orlen Ligi oraz Ligi Mistrzyń. - Głównym celem turnieju jest zgrywanie elementów meczowych, jakie ćwiczyliśmy do tej pory - wyjaśnił dyrektor sportowy klubu, Grzegorz Zięba. W pierwszym spotkaniu rywalem Atomu był turecki zespół Iller Bankasi.

Pierwszy set zawodniczki z Sopotu rozpoczęły pewnie, ich gra wyglądała na uporządkowaną, usystematyzowaną. Przez całą odsłonę toczyła się wyrównana walka punkt z punkt. Dopiero w końcówce seta Polkom zaczęło szwankować przyjęcie, a czasy brane przez zdenerwowanego trenera Matlaka nie pomogły i ostatecznie sopocianki przegrały tego seta 22:25.

Druga partia natomiast to od początku pewna gra Atomówek, które uzyskały kilkupunktową przewagę, udanie zagrywając i blokując. Od początku tego seta pojawiła się na boisku Anna Podolec  a w trakcie seta trener Matlak wprowadzał kolejne zawodniczki, by i te mogły poczuć atmosferę meczu. Mimo pościgu Turczynek w końcówce partii, skuteczny blok pomógł wyjść Polkom obronną ręką z tej sytuacji. Wynik to 25:21.

Trzecia odsłona meczu rozpoczęła się od błędów sopocianek oraz od skutecznych kontrataków Turczynek. Przy stanie 6:11 trener Matlak poprosił o czas. Dla szkoleniowca Atomu nie ma meczów towarzyskich - wszystkie traktowane są przez niego tak samo. Od tego momentu mistrzynie Polski zaczęły grać agresywniej i dogoniły rywalki. Skuteczna gra w ataku oraz bloku sprawiły, iż ostatecznie Atomówki wygrały tego seta 25:21.

Czwarta partia rozpoczęła się od wielu błędów własnych sopocianek, które pozwoliły rywalkom odskoczyć na kilka punktów. Do końca partii Polki nie mogły przebić się przez skuteczny blok turecki i mimo usilnych prób przegrały partię 22:25.

Tie-break układał się po myśli sopocianek. Od początku kontrolowały jego przebieg, ale widać było po obu zespołach, że odczuwały już trudy tego spotkania. Pojawiało się więcej niedokładności i błędów. Ostatecznie lepiej kondycyjnie ten mecz wytrzymały sopocianki, wygrywając 15:12.

Atom Trefl Sopot - Iller Bankasi 3:2 (22:25, 25:21, 25:21, 22:25, 15:12)

Atom Trefl Sopot: Belcik, Pykosz, Cabrera, Rourke, Kaczorowska, Shelukhina, Zenik (libero) oraz Wojcieska, Podolec, Kuziak, Wilk, Kwiatkowska.

Iller Bankasi:  Tumas, Ferda, Gamze, Shekeleva, Dagdelenler, Safronova, Sahin (libero) oraz Uzun, Meliha.