KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Wynik lepszy niż forma - komentarze po meczu Azerrail Baku - Dynamo Moskwa

Szkoleniowcy obu drużyn podkreślali na pomeczowej konferencji prasowej, że ważniejsze od wyniku piątkowego meczu są same przygotowania do nadchodzącego sezonu i idea przyświecająca Memoriałowi.

Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk

Alessandro Chiappini, trener Azerrail Baku: Ten mecz był dla nas początkiem poważnych przygotowań, ponieważ w tym składzie trenuje dopiero od kilku dni. Przygotowujemy się na start sezonu i w naszym przypadku stanowczo za wcześnie jest mówić o odpowiedniej formie. Widać to było w naszych poczynaniach, jednak nie mogę teraz zbyt wiele wymagać od zespołu.

Swietłana Ilić, trener Dynamo Moskwa: Połowę odpowiedzi na pytania o zespół dał już trener Chappini. Cała drużyna jest obecnie w etapie przygotowań, to, co dziś zobaczyliśmy w wykonaniu obu drużyn, nie powie nic o ich prawdziwych możliwościach. Wynik nie świadczy o tym, że jesteśmy w niesamowitej formie. Chciałabym, żeby każdy zespół właściwie wykorzystał ten turniej do własnych celów. W naszym przypadku wciąż odczuwamy skutki zawirowań, jakie miały miejsce niedawno w tym klubie. Chcemy pokazać naszą najlepszą siatkówkę, jesteśmy to winni wszystkim kibicom, jacy przybyli na Memoriał. Ważna jest też sama idea, dla której tu jesteśmy.

Milena Radecka, rozgrywająca Azerrail Baku: W Azerbejdżanie jestem dwa tygodnie, dlatego nie mogę za dużo powiedzieć o grze naszego zespołu, chyba tylko to, że miasto jest piękne, a jedzenie przepyszne. Sama organizacja i warunki życia również są bardzo dobre. Dziś nie walczyłyśmy raczej z przeciwnikiem, a z samym sobą, by sobie nie zrobić krzywdy. Dopiero w tym meczu miałyśmy okazję zagrać w pełnym meczowym składzie., do tej pory nie było to możliwe nawet na treningach. Dlatego też częściowo wspierają nas dziewczyny z drugiej drużyny. Liczył się dla nas przede wszystkim szczytny cel.

Natasza Osmokrović, kapitan Dynama Moskwa: Takie turnieje jak ten to dla nas rzadkość, nie mamy okazji grać poza Rosją. Trudno w tej chwili cokolwiek powiedzieć o formie naszego zespołu. Cały czas przygotowujemy się do sezonu, który pokaże, na co nas naprawdę stać.

Blog Vitala Heynena - trener mistrzów świata pisze specjalnie dla Czytelników WP!

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (1)
 • panda Zgłoś komentarz
  Przygotwania przygotowaniami, a jak Rosjanki atakują, to aż się parkiet ugina!! Więc o formę Dynama bym się raczej nie martwiła. Bardziej ciekawi mnie jak trener Chiappini widzi grę
  Czytaj całość
  swojej drużyny na rozegraniu z Radecką, która w końcu jakąś mistrzynią na tej pozycji nie jest. Swoją drogą, to może skoro "miasto jest piękne, a jedzenie przepyszne" ktoś ma ochotę na kebaba?? Podobno w Azerbejdżanie są dobre, tak przynajmniej mówiła jedna z polskich zawodniczek ;)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×