Pierwsze trofeum sezonu w Turcji dla Fenerbahce Stambuł

Zespół Fenerbahce Stambuł po pewnym zwycięstwie 3:0 nad Galatasaray Stambuł zdobył swój drugi w historii Superpuchar Turcji. Fenerbahce to pierwszy rywal PGE Skry w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Tomasz Rosiński

W ekipie Galatasaray swoje pierwsze oficjalne występy zaliczyli Wladimir Nikołow, Bojan Janić, Teodor Salparow oraz Tomislav Cosković. Nawet ściągnięcie tak znanych zawodników nie uchroniło zespołu Galaty od porażki w tym spotkaniu.

Fenerbahce od początku spotkania narzuciło swój styl gry, a przede wszystkim popełniało mniej błędów od drużyny Galatasaray. Pierwsze dwa sety podopieczni Daniele Bagnoliego zwyciężyli do 18 oraz 19. Tylko w trzeciej partii gra się wyrównała i o zwycięstwie w tej partii zadecydowała końcówka seta, którą ostatecznie 25:23 wygrali mistrzowie Turcji i zdobyli superpuchar swojego kraju.

Za 2 tygodnie Fenerbahce Stambuł przyjedzie do Łodzi, aby rozegrać spotkanie I kolejki rozgrywek Ligi Mistrzów z PGE Skrą Bełchatów.

Fenerbahce Grundig Stambuł - Galatasaray Stambuł 3:0 (25:18, 25:19, 25:23)

Fenerbahce Grundig Stambuł: Miljković, Ibrahim, Eksi, Marshall, Cernić, Serkan (libero) oraz Ahmet.

Galatasaray Stambuł: Nikołow, Janić, Kisal, Kiyak, Dunge, Elgaz, Salparow (libero) oraz Aslan, Cosković, Peksen, Akdeniz.