KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Francesca Piccinini oskarża: Mobbing

Francesca Piccinini ponownie uchyla drzwi do tajemnic reprezentacji Włoch. Być może przyjmującej już nie zobaczymy w drużynie narodowej.
Anna Jawor
Anna Jawor

Po porażce na igrzyskach w Londynie Francesca Piccinini nie potrafi ukryć smutku i złości. Podczas rozmowy z Corriere della Sera kilkakrotnie płacze. IO mogło być jej ostatnim występem w kadrze. Wszystko zależy od tego, czy trenerem Italii będzie nadal Massimo Barbolini. Zawodniczka już raczej nie wyobraża sobie współpracy z tym szkoleniowcem.

- Mam 33 lata. Wygrałam wszystko oprócz olimpijskiego złota. Czuję, że nadszedł czas, abym zaczęła mówić. Milczałam zbyt długo - mówi "Picci".


Problemy legendy Foppapedretti Bergamo pojawiły się w lipcu ubiegłego roku. Siatkarka była wyczerpana. Nie miała energii. Lekarz reprezentacji przeprowadził badania i stwierdził, że jest z nią wszystko w porządku, a kłopoty to wynik stresu. Zmęczenie jednak nie przechodziło. Dopiero dwa miesiące później lekarz w Bergamo odkrył przyczyny złego samopoczucia Piccinini - złe wyniki tarczycy, normy przekroczone siedmiokrotnie. Siatkarka do dziś ma żal do medyka drużyny narodowej, że ten oznajmił, iż z nią jest wszystko OK.

Z powodu choroby "Francy" odmówiła wyjazdu z reprezentacją na Puchar Świata. Kapitan zespołu, Eleonora Lo Bianco, ostatnio oskarżyła koleżankę, że ta zrobiła to wyłącznie dla własnego interesu. Słowa te mocno zabolały przyjmującą. - Ona wie, jak ja cierpiałam wraz z nią, gdy ona była chora (Lo Bianco w 2010 roku miała nowotwór - przyp. red.) - dodaje Piccinini.

Na przełomie lutego i marca 2012 zawodniczka próbowała się kontaktować z Barbolinim, lecz ten nie odpowiadał. Ostatecznie jednak "Picci" została powołana na igrzyska olimpijskie. - Zdałam sobie sprawę, że to będzie koszmar - mówi w rozmowie z Corriere della Sera. Szkoleniowiec kazał trenować jej przez cztery miesiące z młodszymi dziewczynami. Siatkarka nie narzekała, ale dziś tę sytuację kwituje jednym słowem: - Mobbing. Za chwilę wyjaśnia. - Znosiłam to wszystko, bo bardzo pragnęłam złota w Londynie.

"Francy" ponownie oskarża, że na IO Włoszki nie stanowiły zespołu. Do tego zarzuca selekcjonerowi, że ten zbyt łatwo ulegał wpływom niektórych zawodniczek. Nie podaje nazwisk, ale informuje, iż chodzi jej o osoby, które teraz są teraz w Stambule z trenerem. - Prawda jest taka, iż niewygodni ludzie są odsuwani od kadry. Mam nadzieję, że inne zawodniczki znajdą w sobie odwagę, aby mówić - dodaje Piccinini na łamach Corriere della Sera.

Sprawdź terminarz polskich siatkarzy na igrzyska oraz składy grup

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
Corriere della Sera
Komentarze (4)
 • panda Zgłoś komentarz
  Oskarża i według mnie ma do tego podstawy, o ile to, co mówi - oczywiście - jest zgodne z prawdą. Ale zazwyczaj bywa tak, że prawd jest tyle ile stron konfliktu, więc i Piccinini ma
  Czytaj całość
  swoją prawdę, i Lo Bianco też, i trener również. Jednak jednego można być pewnym już teraz: takim wywlekaniem wewnętrznych spraw na łamach prasy tylko szkodzą włoskiej siatkówce jeszcze bardziej. O ile atmosfera była i nadal jest tam fatalna, o tyle takie wypowiedzi jej nie poprawią.
  • duszyczka Zgłoś komentarz
   W sumie wielki szum a co ona konkretnego powiedziała? Wniosek jest że w tej kadrze nie dzieje siędobrze, że nie ma atmosfery i są podziały, ale o tym wiedzieliśmy już wcześniej. Z tego
   Czytaj całość
   wywiadu koniec końców nic nie wynika, jest tylko podejrzenie, że w tej kadrze dzieją się cyrki, ale żadnych faktów.
   • W Docent Zgłoś komentarz
    Włoska Skowrońska. I nie chodzi mi wcale o urodę, bo to kwestia gustu, ale o muchy w nosie.
    • rzeszowiak Zgłoś komentarz
     [quote]"Francy" ponownie oskarża, że na IO Włoszki nie stanowiły zespołu. Do tego zarzuca selekcjonerowi, że ten zbyt łatwo ulegał wpływom niektórych zawodniczek[/quote] Kochana Pici w
     Czytaj całość
     Polskiej siatkówce żeńskiej może nie ma mobingu ale jest za to nieudolny trener a to coś najgorszego, jak wy macie takie problemy to my jesteśmy daleko za murzynami.
     Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
     ×
     Sport na ×