KMŚ siatkarzy: Wyniki I dnia rozgrywek

W pierwszym dniu Klubowych Mistrzostw Świata siatkarzy w Katarze zwycięstwa odnieśli faworyci. Swoje mecze wygrały zespoły Trentino Volley, Skry Bełchatów oraz Sada Cruzeiro.

Tomasz Rosiński

Inauguracyjny mecz Klubowych Mistrzostwa Świata siatkarzy był jednostronnym widowiskiem. Mistrz Ameryki Południowej - Sada Cruzerio Volley, nie dał żadnych szans meksykańskiemu Tigres Nuevo Leon, zwyciężając 3:0. Brazylijczycy na początku każdego seta zdobywali kilku punktowe prowadzenie, którego nie oddawali już do końca każdej z partii. Na uwagę zasługuje fakt, że w trzecim secie tej rywalizacji na boisku pojawił się kubański przyjmujący Joandry Leal, który mógł w końcu wystąpić w ekipie mistrza Brazylii po odbytej 2-letniej karencji. Najlepszym zawodnikiem spotkania był atakujący Sada i reprezentacji Canarinhos, Wallace de Souza, który zdobył 13 "oczek".

W drugim sobotnim pojedynku w grupie A, katarski Al-Rayyan SC postawił trudne warunki obrońcom tytułu - Trentino Volley i przegrał dopiero po tie-breaku. Gospodarzy Klubowych Mistrzostw Świata przed turniejem znacząco wzmocnili Rodrigao, David Lee, Mikko Oivanen oraz Georgi i Walentin Bratojew. Te transfery pozwoliły Al-Rayyan w zdobyciu jednego punktu w rywalizacji z podopiecznymi Radostina Stojczewa. Najlepiej w ekipie Trentino punktowali Osmany Juantorena i Emanuele Birarelli, którzy zdobyli po 15 punktów, zaś w drużynie z Kataru najwięcej bo po 20 "oczek" zdobyli Walentin Bratojew oraz Mikko Oivanen.