KMŚ siatkarzy: Trentino Volley i Sada Cruzeiro zagrają w półfinałach (wyniki II dnia)

W II dniu Klubowych Mistrzostw Świata drugie zwycięstwa odnieśli zawodnicy Trentino i Sada Cruzeiro, dzięki czemu obydwa zespoły awansowały do półfinałów turnieju. Swój mecz wygrał również Zenit.

Tomasz Rosiński

Po sobotnim pięciosetowym pojedynku z Al-Rayyan, Trentino Volley przyszło się mierzyć z meksykańskim Tigres Nuevo Leon, a to spotkanie okazało się być dla Włochów tym razem o wiele łatwiejszą przeprawą. Tigres to zdecydowanie najsłabszy zespół tegorocznych Klubowych Mistrzostw Świata siatkarzy i ani przez chwilę nie był w stanie zagrozić obrońcom tytułu w zdobyciu trzech punktów. Najlepiej w spotkaniu, bo 18-krotnie, punktował atakujący Trentino, Jan Stokr.

Mecz Sada Cruzeiro z Al-Rayyan zapowiadał się jako najlepszy mecz II dnia KMŚ. Pojedynek obfitował w wiele ciekawych akcji i potężnych ataków z jednej i z drugiej strony. Katarski zespół jedynie w drugim secie postawił trudne warunki mistrzom Ameryki Południowej i zwyciężył 25:23. Pozostałe partie dość pewnie na swoją korzyść rozstrzygnęli siatkarze Sada i to oni zapisali kolejne 3 punkty w turnieju na swoim koncie. Świetny mecz zagrał atakujący mistrza Brazylii, Wallace de Souza, który zdobył aż 25 "oczek".

Sada Cruzeiro Vôlei i Trentino Volley już przed ostatnią kolejką spotkań zapewniły sobie awans do półfinałów.

II kolejka grupy A - niedziela 14.10.2012

Tigres Nuevo Leon - Trentino Volley 0:3 (15:20, 15:20, 20:25)

Sada Cruzeiro Vôlei - Al-Rayyan SC 3:1 (25:20, 23:25, 25:16, 25:22) Tabela grupy A

Mecze Pkt. Sety Małe pkt.
1. Sada Cruizero Vôlei 2 6 6:1 173:131
2. Trentino Volley 2 5 6:2 185:144
3. Al-Rayyan SC 2 1 3:6 177 208
4. Tigres Nuevo Leon 2 0 0:6 98:150

W jedynym niedzielnym spotkaniu grupy B, Zenit Kazań bez problemów pokonał Al-Arabi Doha 3:1. Katarski zespół było stać jedynie na ugranie jednego seta w momencie, gdy podopieczni Władimira Alekno zbytnio się rozluźnili. Najlepszy na boisku był zawodnik mistrza Rosji - Jewgienij Siwożelez, który zdobył 21 punktów, natomiast w ekipie Al-Arabi najwięcej, gdyż 23 "oczka" uzbierał niemiecki atakujący, Christian Pampel.