KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Szóstka III kolejki Orlen Ligi

Redakcja działu siatkówka portalu SportoweFakty.pl wybrała szóstkę III kolejki Orlen Ligi. Tym razem w wyjściowym składzie znalazło się miejsce dla tylko dwóch siatkarek z zagranicy.

Miłosz Marek
Miłosz Marek

Rozgrywająca: Valentina Serena (Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna)

Włoska rozgrywająca nie przestaje potwierdzać swojej klasy. W meczu z beniaminkiem z Legionowa robiła co chciała. Skutecznie rozprowadzała blok, którym rywalki zapunktowały jedynie trzy razy.

Atakująca: Joanna Kaczor (Tauron MKS Dąbrowa Górnicza)

Atakująca klubu z Dąbrowy Górniczej brylowała w starciu z mistrzem kraju. Siatkarki Atomu były bezradne w starciach z reprezentantką Polski. Atakowała często, ale nie zawsze z łatwych pozycji. W większości przypadków było tak samo. Autorka 16 punktów w zaledwie trzech setach.

Przyjmujące: Natalia Nuszel (Tauron MKS Dąbrowa Górnicza), Koleta Łyszkiewicz (BKS Aluprof Bielsko-Biała)

Kolejną bohaterką hitu Orlen Ligi była Natalia Nuszel, która świetnie poradziła sobie w starciu z byłym pracodawcą. Sentymenty nie grały roli. Zdobyła 13 "oczek" i solidnie przyjmowała. Pewny punkt MKS-u.

Miejsce w szóstce znalazło się również dla młodziutkiej Kolety Łyszkiewicz, która dała doskonałą zmianę w starciu Aluprofu z Akademiczkami z Białegostoku. Zastępując Joanną Frąckowiak, wniosła jeszcze więcej wigoru do gry BKS-u. Na przestrzeni jednego pełnego seta wywalczyła 9 punktów i bardzo dobrze radziła sobie z serwisami rywalek.

Środkowe: Vesna Djurisić (Impel Wrocław), Aleksandra Sikorska (Budowlani Łódź)

We Wrocławiu, podczas starcia dwóch ekip, które jeszcze nie zdobyły ligowego punktu, szalały środkowe po jednej, jak i drugiej stronie siatki. W meczu walki podbitych zostało wiele piłek, dlatego skuteczność obu siatkarek nie jest wysoka, ale zarówno Vesna Djurisić, jak i młodziutka Aleksandra Sikorska zapisały na swoim koncie po 8 bloków każda. Wynik godny odnotowania.

Libero: Agata Sawicka  (Aluprof Bielsko-Biała)

Po kontuzji "Kulki" nie widać już śladu. Libero z Bielska-Białej wraca do formy, co udowodniła w meczu a Akademiczkami.

Ławka rezerwowych: Frauke Dirickx (Tauron MKS), Sanja Popović (Bank BPS Farko), Elisa Cella (BKS Aluprof), Ewelina Mikołajewska (Budowlani Łódź), Rachel Adams (Pałac).

Blog Vitala Heynena - trener mistrzów świata pisze specjalnie dla Czytelników WP!

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×